عبداالقهار بلخی سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان:

تغییر در کادرهای دیپلماتیک، امر معمول اداری و حق مشروع هر کشور است

به دنبال در اختیار گذاشتن سفارت افغانستان در تهران به دیپلمات های طالبان، وزارت امورخارجه افغانستان اعلام کرد فعالیت های این سفارت بعد از اعزام دیپلمات های جدید، با تعهد قاطع در امر خدمت‌رسانی به اتباع دو کشور ادامه خواهد داشت.

تغییر در کادرهای دیپلماتیک، امر معمول اداری و حق مشروع هر کشور است
کد خبر: 599697
|
۱۴۰۱/۱۲/۰۸ ۲۱:۲۵:۳۸

روابط عمومی وزارت امورخارجه طالبان روز گذشته در اطلاعیه‌ای با رد برخی ادعاهای مطرح شده درباره تحویل و تحولات داخلی سفارت افغانستان در تهران تاکید کرد: موضوع تحویل و تحول سفارت افغانستان در تهران، امری داخلی(مربوط به افغانستان) بوده و به هیچ عنوان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به موضوع مزبور ورود نکرده است.

به گزارش ایرنا، عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت امورخارجه طالبان شب گذشته با اشاره به تحولات سفارت افغانستان در تهران در توییتر خود نوشت: وزارت امور خارجه طالبان به اطلاع تمامی افغان‌های ساکن در جمهوری اسلامی ایران می‌رساند که فعالیت‌های سفارت افغانستان در تهران پس از اعزام کارمندان و دیپلمات‌های جدید به آن سفارت با روحیه و تعهد قاطع در امر خدمت‌رسانی به اتباع شریف دو کشور ادامه خواهد یافت.

بلخی همچنین افزود: وزارت امورخارجه خاطرنشان می‌کند تغییر در کادرهای دیپلماتیک، امر معمول اداری و حق مشروع هر کشور است.

ذاکر جلالی، یکی از مقام های وزارت امورخارجه طالبان نیز درحساب توییتر خود نوشت: قرار است روز دوشنبه، محمد حقانی فضل کاردار جدید سفارت افغانستان در تهران مسئولیت امور را به دست گیرد.

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها