ادعای نتانیاهو:

هدف از عادی‌سازی روابط با ریاض، مقابله با ایران است

نخست وزیر رژیم اسرائیل گفت که هدف این رژیم از عادی سازی روابط با عربستان مقابله با اقدامات ایران است.

هدف از عادی‌سازی روابط با ریاض، مقابله با ایران است
کد خبر: 598231
|
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۱۲:۴۵:۰۰

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت که این رژیم به منظور مقابله با اقدامات ایران تلاش می کند تا با عربستان صلح کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روسیال الیوم، وی گفت که این مساله امکانات اقتصادی نیز برای رژیم صهیونیستی و تمام کشورهای منطقه به دنبال خواهد داشت.

نتانیاهو در کنفرانس روسای سازمان های یهودی آمریکا که در قدس اشغالی برگزار شد تاکید کرد که اولویت جهان عرب توقف تهدیدات ایران است و این مساله منجر به نزدیک شدن رویکرد های رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی می شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که عادی سازی روابط با عربستان یک تغییر تاریخی در موضع تل آویو در خاورمیانه ایجاد خواهد کرد.

 به نقل از وبگاه اسراییل نشنال نیوز، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، علیرغم آن که مقامات ایران تاکید کرده‌اند تولید و به‌کارگیری تسلیحات اتمی جایی در دکترین دفاعی کشور ندارد، در یک سخنرانی با تکرار ادعای وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران گفت: محقق شدن اهداف ایران زمینه دست‌یابی به تسلیحات اتمی، آینده اسراییل را به خطر خواهد انداخت.

نتانیاهو با طرح این ادعا که «تفاهم فزاینده‌ای میان رهبران جهان و میان آمریکا و اسراییل درباره خطرات ایران وجود دارد»  افزود: اسراییل هر کاری لازم باشد برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای خواهد کرد.

نتانیاهو همچنین درباره توافق ابراهیم و عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی منطقه با رژیم اسراییل مدعی شد که این توافق نه‌تنها سدی دفاعی در قبال ایران است، بلکه ثابت می‌کند که اسراییل بدون توافقی نهایی با حاکمیت فلسطین هم می‌تواند صلح برقرار کند.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها