کره شمالی سه موشک بالستیک دیگر شلیک کرد

نیروهای گارد ساحلی ژاپن از شلیک سه موشک بالستیک توسط کره شمالی خبر دادند که همه آنها در دریا فرود آمده‌اند. این دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از ۴۸ ساعت است.

کره شمالی سه موشک بالستیک دیگر شلیک کرد
کد خبر: 598148
|
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۰۷:۳۰:۰۰

نیروهای گارد ساحلی ژاپن از شلیک سه موشک بالستیک توسط کره شمالی خبر دادند که همه آنها در دریا فرود آمده‌اند. این دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از ۴۸ ساعت است.

له گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، نیروی گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد: در ساعت ۷.۰۸ دقیقه به وقت محلی بامداد امروز دوشنبه، کره شمالی به نظر موشکی بالستیک شلیک کرده و به این خاطر از کشتی‌های دریایی و هوایی خواسته اطلاعات را پیگیری کنند و در صورت سقوط ترکش‌های ناشی از موشک‌ها به آنها نزدیک نشوند و موضوع را به سیستم امنیت دریایی اطلاع دهند.

همچنین کمی بعد از شلیک اولین موشک نیروی گارد ساحلی ژاپن از شلیک دومین و سومین موشک از خاک کره شمالی خبر داد که همگی سقوط کرده‌اند.

خبرگزاری یونهاپ نیز به نقل از ارتش کره جنوبی آورده است، کره شمالی موشک بالستیک ناشناخته به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

طبق گزارش رادیو ژاپن، تمام موشک‌ها به نظر در خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمده‌اند.

فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن نیز بعد از شلیک موشک‌های کره شمالی در روزهای ۱۸ و ۲۰ فوریه جاری از شورای امنیت خواست نشست برگزار کند.

او به خبرنگاران گفت: بعد از شلیک موشک‌ قاره پیما در ۱۸ فوریه امروز شاهد شلیک موشک‌های بالستیک هستیم لذا درخواست کردیم نشست فوق العاده شورای امنیت برگزار شود.

کره شمالی عصر شنبه نیز اعلام کرد، یک موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) را آزمایش کرده که سومین آزمایش شناخته شده از این نوع موشک در عرض دست کم یک سال است.

بنا به گزارش خبرگزاری کره شمالی، این آزمایش‌ها در پاسخ به تهدیدات نظامی آمریکا و کره جنوبی است که اخیرا به حدی افزایش یافته که قابل چشم پوشی نیست.

از آن سو، بر اساس اعلام ارتش کره جنوبی، نیروهای این کشور رزمایش هوایی مشترکی را همراه با نیروهای آمریکایی در پاسخ به پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیما از سوی کره شمالی اجرا کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، در رزمایش مشترک نیروهای هوایی واشنگتن و سئول در پاسخ به پرتاب موشکی کره شمالی از یک بمب‌افکن راهبردی بی۱-بی آمریکایی استفاده شد.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها