کنعانی در پاسخ به اظهارات بلینکن:

دولت آمریکا به پیامدهای سیاسی اظهارات تحریک آمیز خود بیشتر بیندیشد

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات بلینکن و مشاور شورای امنیت ملی آمریکا گفت: دولت آمریکا می‌بایست متوجه مسؤولیت‌های حقوقی و بین‌المللی ناشی از اظهارات تهدیدآمیز علیه جمهوری اسلامی ایران باشد و به پیامدهای سیاسی چنین اظهارات تحریک آمیزی بیشتر بیندیشد.

دولت آمریکا به پیامدهای سیاسی اظهارات تحریک آمیز خود بیشتر بیندیشد
کد خبر: 594459
|
۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ۱۹:۴۷:۲۱

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) دهم بهمن ماه به اظهارات تهدیدآمیز آنتونی بلینکن واکنش نشان داد.

به گزاش فارس، ناصر کنعانی با اشاره به صحبت‌های وزیر خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا می‌بایست متوجه مسؤولیت‌های حقوقی و بین‌المللی ناشی از اظهارات تهدیدآمیز علیه جمهوری اسلامی ایران باشد و به پیامدهای سیاسی چنین اظهارات تحریک آمیزی بیشتر بیندیشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کرارا بر ماهیت صلح آمیز فعالیت هسته‌ای خود تأکید کرده و گزارش‌های مکرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز مؤید آن است و اینکه دستیابی به سلاح هسته‌ای در دکترین امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد.

کنعانی افزود: در عین حال جمهوری اسلامی ایران پیشرفت علمی، فنی و تکنولوژیک خود در زمینه هسته‌ای را متوقف نکرده و به هر میزان که نیاز توسعه‌ای کشور باشد، مبتنی بر حقوق لاینفک خود بعنوان دولت عضو معاهده عدم اشاعه دنبال خواهد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: دولت آمریکا به خوبی واقف است که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعرض و تجاوز به سرزمین و منافع خود را بر نمی‌تابد و به متجاوزان به شکل قاطع و پشیمان کننده پاسخ می‌دهد. 

این دیپلمات ارشد ایرانی در واکنش به ادعای آمریکا در حمایت از مردم ایران، خطاب به مقامات آمریکایی گفت: ریاکاری‌ها را متوقف کنید و هوش سیاسی ملت ایران را دست کم نگیرید.

کنعانی افزود: در اغتشاشات اخیر، مردم ایران یک بار دیگر مشاهده کردند که دولت آمریکا و برخی دیگر از متحدان اروپایی آن، در ابعاد مختلف و تا بدانجا که در توان داشتند، سعی کردند تا با تحریک و توسعه اغتشاشات در ایران، امنیت ملت ایران را فدای امیال و اهداف پلید ضدایرانی خود کنند، اما همانند گذشته تیر آنها به سنگ خورد و مردم فهیم ایران دست رد بر سینه آنها زدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه دولت آمریکا و چند شریک اروپایی آن، از تداوم دروغگویی در خصوص مسائل داخلی ایران نتیجه‌ای نخواهند گرفت، یادآور شد: اما ایران اقدامات ضدایرانی آنها را مورد محاسبه و پیگیری قرار خواهد داد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با العربیه عنوان کرد: که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بر تصمیم خود در خصوص عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید دارد و اضافه کرد که تمامی گزینه‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بر روی میز قرار دارد.​

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها