تاکید روزنامه جمهوری اسلامی بر لزوم تامین امنیت اتباع خارجی؛ مسئولان مراقب تکرار حوادث حمله به سفارت باکو باشند

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: مسئولان کشورمان باید توجه داشته باشند که این احتمال وجود دارد که دشمنان درصدد برآیند با ایجاد حوادثی در سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و سایر اماکن متعلق به کشورها در خاک ایران، بهانه‌هائی برای تولید تنش در روابط خارجی کشورمان جعل کنند.

تاکید روزنامه جمهوری اسلامی بر لزوم تامین امنیت اتباع خارجی؛ مسئولان مراقب تکرار حوادث حمله به سفارت باکو باشند
کد خبر: 594161
|
۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ۱۹:۰۰:۰۱

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به حمله به سفارت باکو در تهران، بر لزوم تامین امنیت اتباع خارجی در کشور تاکید کرده و به مسئولان نسبت به تکرار چنین حوادثی هشدار داده است.

به گزارش جمهوری اسلامی، نمی‌توان احتمال فعال بودن دست‌های پنهان سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی و بعضی کشورهای دیگر منطقه و غرب را در حادثه سفارت باکو در تهران و به ویژه موج‌ سواری بعد از آن نادیده گرفت. به همین دلیل است که مسئولان سیاسی، اطلاعاتی و امنیتی کشورمان باید برای جلوگیری از سوء‌استفاده احتمالی دشمنان از حادثه سفارت باکو در تهران و همینطور ممانعت از پدید آمدن حوادث مشابه تدابیر جامعی داشته باشند.

این روزنامه در ادامه توضیح داد: مسئولان کشورمان باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشند که در شرایط ویژه کنونی این احتمال وجود دارد که دشمنان درصدد برآیند با ایجاد حوادثی در سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و سایر اماکن متعلق به کشورها در خاک ایران، بهانه‌هائی برای تولید تنش در روابط خارجی کشورمان جعل کنند. رصد قوی اطلاعاتی و اقدامات دقیق امنیتی در مرحله کنونی از اموری هستند که حتماً باید صورت بگیرند تا این اطمینان را به وجود بیاورند که اتباع خارجی از جنبه‌های مختلف در ایران در امنیت کامل قرار دارند و هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند. چنین اقدامی، از وظایف ذاتی هر کشوری نسبت به مراکز و اماکن وابسته به دولت‌های خارجی است و البته در مورد کشورمان با توجه به حساسیت‌های ویژه‌ای که اکنون در سطح بین‌الملل احساس می‌شود همینطور تهدیدهائی که از ناحیه عناصر قابل تحریک در داخل وجود دارند، باید به این وظیفه توجه بیشتری شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها