آزمایش موفقیت‌آمیز موشک ابرفراصوت «زیرکان» روسیه

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد یکی از ناوچه‌های حامل موشک‌های ابرفراصوت این کشور تمرینات موشکی را در غرب اقیانوس اطلس انجام داده است.

آزمایش موفقیت‌آمیز موشک ابرفراصوت «زیرکان» روسیه
کد خبر: 593547
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۱۸:۲۳:۴۲

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ناو «دریاسالار گورشکوف» یک تیرموشک ابرفراصوت «زیرکان» را در غرب اقیانوس اطلس آزمایش کرد.

​به گزارش فارس، به نقل از وبگاه شبکه «سی‌ان‌بی‌سی»، بر اساس این گزارش، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه سال ۲۰۱۹ از توسعه موشک‌های ابرفراصوت زیرکان خبر داده و گفته بود که این موشک‌ها حداکثر سرعت 9 ماخ و برد ۱۰۰۰ کیلومتر دارند. به گفته پوتین، این موشک‌ها می‌توانند اهداف دریایی یا زمینی را هدف قرار دهند.

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، در این تمرین موشک ابرفراصوت زیرکان به هدف خود در فاصله بیش از ۹۰۰ کیلومتری برخورد کرد.

این وزارتخانه افزود که ناوچه آدمیرال گورشکوف کشتی پیشرفته چندمنظوره، مجهز به موشک‌های هدایت شونده و طراحی شده برای عملیات در مناطق دوردست دریایی و اقیانوسی است. این ناو مجهز به موشک ابرفراصوت، قادر است حملات دقیق و قدرتمندی به هر هدف دریایی و خشکی انجام دهد.

این گزارش حاکیست، آزمایش موشکی روسیه در اقیانوس اطلس احتمالا به عنوان «اقدام تحریک آمیز» از سوی آمریکا  و متحدانش در ناتو تلقی می شود. روابط بین مسکو وغرب پس از تهاجم روسیه به اوکراین به پایین‌ترین حد خود رسیده است. روسیه، غرب را که میلیاردها دلار تسلیحات و کمک‌های نظامی به اوکراین ارائه کرده، متهم می کند علیه این کشور جنگ نیابتی راه انداخته است.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها