وزیر خارجه سوئد:

در قانون اساسی ما آتش زدن کتب مقدس مجاز است!

​وزیر خارجه سوئد در حالی که واکنش‌های زیادی به آتش زدن قرآن در این کشور وجود داشت، عنوان کرد که طبق قانون‌گذاری این کشور اقدامات تحریک‌آمیزی مانند آتش زدن کتاب‌های مقدس قانونی است!

در قانون اساسی ما آتش زدن کتب مقدس مجاز است!
کد خبر: 593144
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۲۲:۵۹:۳۵

به گزارش ایسنا، توبیاس بیلستروم، وزیر امور خارجه سوئد امروز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در واکنش به اعتراضاتی که به آتش زدن کتاب مقدس مسلمانا در این کشور اتفاق افتاده بود واکنش نشان داده و گفت: طبق قانون‌گذاری کشورمان اقدامات تحریک‌آمیز مانند آتش زدن کتاب‌های مقدس قانونی است.

به گزارش آناتولی، وی پیش از حضور در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل، پایتخت بلژیک در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی درباره آتش زدن قرآن کریم در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم اظهار داشت: «به‌عنوان دولت سوئد به‌صراحت اعلام کرده‌ایم که آزادی بیان در سوئد وجود دارد و در کنار افرادی که این اقدام را انجام داده‌اند نیستیم. این چیزی است که ما مسئولیت آن را بر عهده خواهیم گرفت. دولت سوئد به هیچ وجه از سوزاندن کتب مقدس حمایت نمی‌کند».

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: طبق قوانین سوئد، آزادی بیان انجام این کار را قانونی می‌کند. با این حال، انجام این کار به معنای ایستادن، حمایت یا تایید این اقدام نیست.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها