رئیسی در دیدار با رئیس دومای دولتی روسیه:

ظرفیت‌های دو کشور می‌تواند مکمل یکدیگر باشد

رئیس جمهور در دیدار با رئیس دومای روسیه گفت: دو کشور در حوزه‌های مختلف تجاری، انرژی، ترانزیت و حمل و نقل ظرفیت‌های متنوع و متعددی دارند که می‌تواند در زمینه گسترش همکاری‌ها فعال شود.

ظرفیت‌های دو کشور می‌تواند مکمل یکدیگر باشد
کد خبر: 593101
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۱۸:۳۸:۴۸

ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز دوشنبه در دیدار با «ویاچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی مجلس فدرال فدارسیون روسیه، به گفتگو و رایزنی پرداخت.

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه روابط اقتصادی تهران و مسکو به شکل مستمر در حال تقویت و ارتقا است، گفت: دو کشور در حوزه‌های مختلف تجاری، انرژی، ترانزیت و حمل و نقل ظرفیت‌های متنوع و متعددی دارند که می‌تواند در زمینه گسترش همکاری‌ها فعال شود.

رئیسی همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اجرای کامل توافقات با روسیه را دنبال می‌کند، افزود: ظرفیت‌های دو طرف می‌تواند مکمل یکدیگر باشد و بهره‌گیری از آنها علاوه بر تامین منافع دو کشور، می‌تواند منافع منطقه‌ای نیز ایجاد کند.

«ویاچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی مجلس فدرال فدارسیون روسیه نیز در این دیدار مواضع رئیسی درباره تقویت روابط منطقه‌ای و همسایگی را تسهیل کننده گسترش همکاری‌های دو کشور دانست و گفت: فدراسیون روسیه نیز همین رویکرد و نظر را درباره ارتقای سطح تعاملات با جمهوری اسلامی ایران دارد و دستور کار ما بر اساس اراده سران دو کشور تلاش برای توسعه مستمر همکاری‌ها است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها