محسن پاک‌آئین، دیپلمات سابق:

مصوبه جدید اتحادیه اروپا تصویب شود مانند داعش با آنها برخورد می‌کنیم تا پشیمان شوند

یک دیپلمات پیشین کشورمان با بیان این که اقدام پارلمان اروپا درباره تحریم سپاه کاملا مغایر با موازین و مقررات بین‌المللی است، گفت: در صورتی که در شورای اروپا تصویب شود، با حضور در خلیج فارس و دریای عمان کاری می‌کنیم که پشیمان شوند البته افرادی که در شورای اروپا هستند مبتنی بر عقلانیت عمل می‌کنند.

مصوبه جدید اتحادیه اروپا تصویب شود مانند داعش با آنها برخورد می‌کنیم تا پشیمان شوند
کد خبر: 592935
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۰۸:۱۹:۵۷

محسن پاک‌آئین دیپلمات سابق درباره اقدام پارلمان اروپا مبنی بر تحریم سپاه گفت: اقدام پارلمان اروپا یک اقدام کاملا غیر منطقی و احساسی بوده، اگرچه الزام آور برای اجرا نیست اما نشان دهنده خصومت بخشی از اروپا و جناح رادیکال نسبت به جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی پاک آئین را در ادامه می خوانید:

 • این اقدام کاملا مغایر با موازین و مقررات بین‌المللی است چرا که هیچگاه ارتش و نیروی نظامی رسمی یک کشور که مسئول امنیت آن کشور و مبارزه با تروریسم است را تحریم نمی‌کنند، در واقع اقدام پارلمان اروپا نشان داد آن‌ها طرفدار تروریسم هستند.
 • البته قابل انتظار بود زیرا القاعده و داعش توسط همین غربی ها ایجاد شده و با کمک و حمایت کشورهایی از جمله انگلیس، آلمان و فرانسه رشد کردند برای این که در ابتدا کشورهایی مانند سوریه و عراق را بی ثبات کنند و پس از آن ایران را مورد هدف قرار دهند.
 • اقدام پارلمان اروپا که قدرتمندترین نیروی مبارزه با تروریسم را هدف قرار داده، نشان می‌دهد نمایندگان پارلمان کاملا تروریست و داعش هستند و فرقی با داعش و القاعده ندارند.
 • در صورتی که این تصمیم و مصوبه در شورای اروپا تصویب شود که احتمالش ضعیف است، ایران هم اقدام متقابل خواهد کرد و حتما مجلس شورای اسلامی اقدام کرده و نهادهای نظامی اروپا را تروریسم می‌داند و همان طور که با داعش و القاعده برخورد می‌کنیم با آن‌ها نیز برخورد خواهیم کرد و با حضور در خلیج فارس و دریای عمان کاری می‌کنیم که پشیمان شوند البته افرادی که در شورای اروپا هستند مبتنی بر عقلانیت عمل می کنند.
 • درباره این که پارلمان اروپا به دنبال حمایت از اعتراضات ایران و سوء استفاده از شرایط داخلی کشور است، آن ها به دنبال تحریک احساسات مردم ایران و  حمایت از اغتشاش گران هستند، البته مردم ایران کاملا منطقی هستند و با این ترفندهای تبلیغاتی غربی ها آشنا بوده و توجهی به این اقدامات نمی کنند. قطعا آن ها به دنبال این هستند که اغتشاش گران را امیدوار کنند.
 • در مساله برجام، طرف اصلی آمریکایی ها هستند. اروپا چندان کاره ای نیست و تنها از آمریکا تبعیت می‌کند در صورتی که تحریم‌ها را لغو کنند ما هم در مقابل تعهدات خود را اجرایی می‌کنیم.
 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

  نمیدانم چرا تمام کسانی که پینه بر پیشانی بستند تندرو هستند شاید در این حالت ووضعیت انها برتر شور

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

  لعنت بر سیاستی که عین دیانت دروغین شماست

 • وحید ارسالی در
  دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

  اون موقع که اون بنده ی خدا می گفت باید با کدخدا صحبت کنیم ، یه مشت منگول یا بهتره بگم نفوذی روس ها و همین اروپاییها با خشم انقلابی ، مسخره اش کردن و البته مردمی که به این موضوع رای دادن رو هم به شدت دارن تنبیه میکنن

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها