پیشنهاد جدید کیهان برای پاسخ به اتحادیه اروپا؛ رابطه با کشورهایی که سپاه را تروریستی اعلام کردند، تعلیق شود!

روزنامه کیهان نوشت: آن دسته از کشورهایی که پای ورقه ظالمانه تروریستی خواندن سپاه را امضا کرده‌اند، در واقع جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی‌شناسند. از این‌رو جا دارد از همین امروز مراودات سیاسی، اقتصادی و... ایران با این کشورها به حالت تعلیق درآید.

پیشنهاد جدید کیهان برای پاسخ به اتحادیه اروپا؛ رابطه با کشورهایی که سپاه را تروریستی اعلام کردند، تعلیق شود!
کد خبر: 592716
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۲۱:۲۰:۰۰

روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه اکنون جای خویشتنداری نیست بلکه باید اقدام عملی کرد پیشنهاد داده جمهوری اسلامی رابطه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا را که پای برگه قرار گرفتن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی را امضا کرده‌اند، به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش کیهان، با آنچه روی داده است ما باید نتیجه بگیریم آن دسته از کشورهایی که پای ورقه ظالمانه تروریستی خواندن سپاه را امضا کرده‌اند، در واقع جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی‌شناسند و تا زمانی که در عمل و به‌طور کامل ایران را به‌عنوان کشور مستقل به رسمیت نشناسند و نپذیرند که نباید در امور داخلی آن دخالت کنند، نمی‌توان با آنها وارد مراودات دیگر شد. از این‌رو جا دارد از همین امروز مراودات سیاسی، اقتصادی و... ایران با این کشورها به حالت تعلیق درآید و دفاتر نمایندگی طرفین در پایتخت‌ها تعطیل گردند.

نگارنده یادداشت کیهان در ادامه تاکید کرده است: ما در این گام باید به‌طور عملی و نه در قالب چند بیانیه یا یک مصوبه داخلی، به کشورهای غربی نشان دهیم که در این معرکه‌گیری جدید هزینه‌‌های آنان خیلی بیشتر از هزینه‌های ایران خواهد بود. اگر ما در این صحنه به اقدام تجاوزکارانه غربی‌ها فقط پاسخ کلامی دهیم، حتماً با اقدامات بعدی غربی‌ها علیه خود مواجه می‌شویم. اما اگر آنان در همین قدم متوجه هزینه سنگین شوند، از ورود به مراحل دیگر خودداری می‌کنند. ممکن است بعضی بگویید تند شدن مواضع و اقدامات ایران علیه امضا‌کنندگان مصوبه پارلمان اروپا، یک تله صهیونیستی - آمریکایی و به قصد انزوای ایران صورت می‌گیرد و لذا ایران باید با خویشتنداری از افتادن به این دام خودداری کند. واقعیت این است که ما در ابتدای یک سلسله اقدامات ضدایرانی قرار داریم و دعوت ایران به خویشتنداری، شرط تحقق این سلسله اقدامات علیه آن است. ما از خویشتنداری در برابر اقدام غیرحقوقی و غیردیپلماتیک اروپا علیه دو دیپلمات خود خیری ندیدیم تا از خویشتنداری در برابر اقدام علیه مهم‌ترین نهاد انقلابی خود خیری متصور باشیم.

 

  • ناشناس ارسالی در
    دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

    حکایت یارو ازترس مرگ، خودکشی کرد

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها