زیاده‌روی آمریکا در کمک به اوکراین

بر اساس یک نظرسنجی جدید یک سوم آمریکایی ها معتقدند که ایالات متحده در حمایت از اوکراین در درگیری کنونی بیش از حد پیش رفته است.

زیاده‌روی آمریکا در کمک به اوکراین
کد خبر: 592626
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۷:۰۶:۳۵

به گزارش شفقنا به نقل از راشاتودی؛ بر اساس نظرسنجی ملی دانشگاه «کوئینیپیاک» 33 درصد از پاسخ دهندگان بزرگسال فکر می کنند که واشنگتن برای کمک به کی‌یف زیاده‌روی کرده، در حالی که 21 درصد می گویند ایالات متحده در این مورد خیلی کم کار کرده و 38 درصد هم معتقدند میزان کمک های آمریکا درست است.

در مقایسه، در نظرسنجی مشابهی که در 28 فوریه 2022 تنها چهار روز پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین منتشر شد، تنها 7 درصد از آمریکایی‌ها گفتند که ایالات متحده بیش از حد به اوکراین کمک کرده است.

با این حال این نظرسنجی جدید همچنین نشان می‌دهد که در مجموع 44 درصد از آمریکایی‌ها شیوه مدیریت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در مناقشه اوکراین را تأیید می‌کنند. با این حال، این نظرسنجی همچنین نشان داد که تنها 3 درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که جنگ در اوکراین «فوری‌ترین موضوعی است که امروز کشور با آن مواجه است». در همین حال مهمترین مشکلات ذکر شده تورم (35%)، مهاجرت (10%) و خشونت با سلاح گرم (8%) هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها