امیرعبداللهیان:

مخالف جدی جنگ هستیم؛ با تمام توان برای آتش‌بس در اوکراین تلاش می‌کنیم

وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در جنگ اوکراین با تمام توان در سطح رئیس جمهور و وزیر خارجه برای برقراری آتش بس و تمرکز طرفین بر صلح تلاش می‌کند، عنوان کرد: ما مخالف جدی جنگ هستیم.

مخالف جدی جنگ هستیم؛ با تمام توان برای آتش‌بس در اوکراین تلاش می‌کنیم
کد خبر: 592598
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۳:۱۸:۰۱

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نخستین کنگره بین‌المللی زنان تاثیرگذار که روز جمعه ۳۰ دی ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد، طی سخنانی به جنگ اوکراین اشاره و با ذکر این نکته که جمهوری اسلامی ایران در جنگ اوکراین با تمام توان در سطح رئیس جمهور و وزیر خارجه برای برقراری آتش بس و تمرکز طرفین بر صلح تلاش می‌کند، عنوان کرد: ما مخالف جدی جنگ هستیم. جمهوری اسلامی ایران به دور از سیاست استاندارد دوگانه همانطور که نگران وضعیت زنان و کودکان در فلسطین، یمن، افغانستان و سایر کشورهای درگیر جنگ و بحران است، نگران وضعیت زنان و کودکان اوکراینی است.

به گزارش فارس، وی افزود: امیدوار هستیم که هر چه سریع‌تر شاهد برقراری آتش بس و تمرکز بر صلح در این منطقه از جهان باشیم.

وزیر خارجه همچنین به حذف عضویت ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل اشاره کرد و ادامه داد: در هفته‌های گذشته برخی سیاسیون غربی علیرغم جایگاه مهم و ویژ‌ه زنان در بیش از چهار دهه پیروزی و استقلال جمهوری اسلامی ایران در ایران تلاش کردند ایران را از مقام کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد اخراج کنند.

امیرعبداللهیان در عین حال یادآور شد: ولی محروم کردن ایران از عضویت در این کمیسیون هیچ تاثیری در تمرکز ویژه جمهوری اسلامی ایران بر ارتقای جایگاه زنان و نقش هر چه موثرتر بانوان در فعالیت‌های سیاسی،‌ اجتماعی، فرهنگی، علمی، هنری و بین‌المللی در ایران بزرگ نداشته و نخواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها