حبس ابد برای 2 ایرانی متهم به جاسوسی برای روسیه

دادگاه منطقه ای استکهلم «پیمان کیا» 42 ساله را که در سرویس اطلاعاتی سوئد -ساپو- و در واحد اطلاعاتی نظامی خدمت می کرد و برادرش «پیام» 35 ساله را به اتهام جاسوسی مجرم شناخت.

حبس ابد برای 2 ایرانی متهم به جاسوسی برای روسیه
کد خبر: 592376
|
۱۴۰۱/۱۰/۳۰ ۱۱:۰۹:۲۵

یک مقام سابق اطلاعاتی سوئد امروز پنجشنبه به اتهام جاسوسی برای سرویس اطلاعات نظامی روسیه بین سال‌های 2011 تا 2021 به حبس ابد محکوم شد.

به گزارش شفقنا به نقل از فرانس24؛ دادگاه منطقه ای استکهلم «پیمان کیا» 42 ساله را که در سرویس اطلاعاتی سوئد -ساپو- و در واحد اطلاعاتی نظامی خدمت می کرد و برادرش «پیام» 35 ساله را به اتهام جاسوسی مجرم شناخت.

دادستانی اعلام کرد: این برادران، شهروندان سوئدی ایرانی الاصل، با هم و هماهنگ، به طور غیرقانونی و به نفع روسیه و GRU (واحد اطلاعات نظامی روسیه) اطلاعاتی را به دست آورده، مخابره کرده و افشا کرده اند که افشای آن برای یک قدرت خارجی می تواند به امنیت سوئد آسیب برساند.

دادگاه پیمان کیا را به جمع آوری حدود 90 سند طبقه بندی شده از طریق شغل خود مجرم شناخت. این دو در سال 2021، چند سال پس از اینکه ساپو برای اولین بار به وجود یک جاسوس در سازمان خود مشکوک شد دستگیر شدند.این دو برادر اتهامات خود را رد کرده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها