توصیه ریاض به تهران؛ تغییر رفتار دهید تا رابطه بهبود یابد

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی ادعا کرد در صورتی که تهران رفتار خود را تغییر دهد، ریاض آماده است تا روابط با تهران را بهبود بخشد.

توصیه ریاض به تهران؛ تغییر رفتار دهید تا رابطه بهبود یابد
کد خبر: 592283
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۴:۲۰:۳۰

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در اظهاراتی ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرده است.

به گزارش ایرنا، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی روز چهارشنبه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس در اظهاراتی اعا کرد: ایران باید برنامه هسته‌ای خود را که ناقض توافق‌های بین‌المللی است، کنار بگذارد.

وی با ادعاهایی گفت: معتقدم که ایران موظف است از برنامه هسته ای خود دست بردارد. ایران باید مفاد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را رعایت کند و اگر این کشور بخواهد عضوی از جامعه بین‌المللی باشد باید به قوانین بین‌المللی و نظم جهانی احترام بگذارد.

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی پس از این ادعا کرد در صورتی که تهران رفتار خود را تغییر دهد، ریاض آماده است تا روابط با تهران را بهبود بخشد.

وی در تداوم اظهارات مداخله جویانه خود گفت:معتقدیم که اقدامات و سیاست‌های ایران باید تعدیل شود. ما آماده‌ایم از این کشور در جامعه ملت‌ها استقبال کنیم و اگر تهران نیز مایل به چنین کاری باشد، ما آماده ایم به عنوان یک همسایه خوب با آن روابط داشته باشیم.

الجبیر مدعی شد: کشورها باید به قوانین بین المللی، اصل عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها پایبند باشند و به همسایگان خوب تبدیل شوند.

الجبیر بر لفاظی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران ، از نفوذ ایران در منطقه و حمایت تهران از متحدان خود مانند حزب‌الله لبنان ابراز نگرانی کرد.

این مقام سعودی همچنین ادعاهایی درباره کمک ایران به حوثی ها در یمن مطرح کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها