ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

آمریکا و اسرائیل در قبال ایران اتحاد استراتژیکی دارند

ایرانی‌ها مکررا به یک توافق دیپلماتیک پشت کرده‌اند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا و اسرائیل در سطح استراتژیک مبنی بر اینکه ایران نباید هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست یابد، کاملا با یکدیگر اتفاق نظر دارند و همسو هستند.

آمریکا و اسرائیل در قبال ایران اتحاد استراتژیکی دارند
کد خبر: 590891
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۷:۲۶

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا عصر دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در واشنگتن درباره لفاظی های مقامات کابینه جدید رژیم صهیونیستی و موضع دولت بایدن دراین خصوص گفت: آمریکا و اسرائیل در سطح استراتژیک مبنی بر اینکه ایران نباید هیچگاه به سلاح هسته ای دست یابد، کاملا با یکدیگر اتفاق نظر دارند و همسو هستند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه دولت بایدن گفت که ما به صراحت نظرات مخالف خود را به اسرائیل می گوییم و آنها نیز نظر مخالف خود را به ما اطلاع می دهند.

این مقام آمریکایی اضافه کرد: ما معتقدیم که دیپلماسی همچنان موثرترین و بادوام ترین روشی است که به وسیله آن می شود از دسترسی ایران به سلاح هسته ای به صورت کامل جلوگیری کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی در هفته ها و ماههای اخیر گفت: اما ایرانی ها به صورت مکرر به یک توافق دیپلماتیک پشت کرده اند. از ماه سپتامبر تاکنون بازگشت به برجام در تمرکز آمریکا نبوده است.

پرایس سپس اذعان کرد: ما با شرکای اسرائیلی مبنی بر اینکه نباید هیچ گزینه ای را از روی میز حذف کنیم، موافقیم.

در این هنگام خبرنگاری با اشاره به اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جمع تعدادی از مخالفان جمهوری اسلامی ایران که او را برای اعلام مرده بودن برجام و عدم مذاکره تحت فشار گذاشته بودند که بایدن در پاسخ گفته بود نمی تواند این را بگوید، خطاب به ند پرایس، با تفسیر خود از سخنان بایدن مدعی شد که شما با رئیس جمهور مخالفید که گفت بازگشتی به دیپلماسی وجود ندارد؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ تاکید کرد: رئیس جمهور ابدا نگفت که دیپلماسی مرده است بلکه به این امر اشاره می‌کند که ایرانی ها فرصت بازگشت سریع به برجام را از بین برده‌اند.

خبرنگاری از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پرسید، شما می گویید ایرانی ها فرصت بازگشت سریع به برجام را از بین برده اند و همچنین دیپلماسی گزینه ترجیحی در قبال ایران است ، چگونه رئیس جمهور می خواهد به تعهد خود مبنی بر عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای دست یابد؟

ند پرایس به فشارهای اقتصادی آمریکا در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ اشاره کرد و مدعی شد که فشارهای اقتصادی قابل توجه واشنگتن و متحدان غربی اش، ایران را به پای میز مذاکره آورد.

پرایس در عین حال به ناکارآمدی سیاست فشار حداکثری در دولت ترامپ اشاره و ادعا کرد که این سیاست زمانی کارآمد است که با همراهی سایر شرکا باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تهدید کرد تا زمانی که ایران رویکرد و مسیر خود را تغییر نداده، به فشارهای اقتصادی علیه ایران با شرکا ادامه خواهیم داد.

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها