از این پس پاسخ ما به تاراج نفت یمن نظامی خواهد بود
کد خبر: 584088
۱۴۰۱/۰۹/۰۳ ۱۸:۰۵:۲۳

صنعاء:

از این پس پاسخ ما به تاراج نفت یمن نظامی خواهد بود

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت: دوره تاراج نفت یمن، تمام شده است و از این به بعد در پاسخ به این کار، اقدام نظامی خواهیم داد.

«عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) امروز (پنج‌شنبه) در مصاحبه‌ای مدعی شد دوره تاراج نفت یمن، تمام شده است و از این به بعد در پاسخ به این کار، اقدام نظامی خواهیم داد.

​به گزارش فارس، او به شبکه المیادین گفت:

* نفت و گاز یمن هشت سال است که به دست دو کشور متجاوز و دولت مزدوری که از عائدی آن سود می‌برد، قاچاق می‌شود. این مبالغ نه میلیون‌ها دلا بلکه به میلیاردها دلار می‌رسد.

*ما ابتدا هشدار امنیتی دادیم، اما اگر آن‌ها متوجه پیام ما نشوند، این پیام‌های امنیتی را به اقدام صریح نظامی تبدیل خواهیم کرد و هر شرکتی که به بنادر جمهوری یمن نزدیک شود، چه در عدن یا الحدیده یا الضبه و النشیمه باشد را هدف قرار می‌دهیم.

*ما از همان لحظات اولیه اعلام کردیم که آماده تمدید آتش‌بس مسالمت آمیز هستیم، مشروط بر اینکه موضوع حقوق کارکنان بخش‌های دولتی، نظامی و امنیتی حل شود. به صراحت اعلام کردیم اجازه نخواهیم داد هیچ طرفی بدون تفاهم با صنعاء یمن و نفت و گاز یمن را با خود ببرد.

*صنعاء در قبال تمامی بنادر یمن مسئولیت دارد و نیروهای یمنی با اشراف کامل تمامی آن‌ها را در تیررس خود دارند و هر شرکتی که بخواهد از خطوط قرمز عبور کند و نفت و گاز یمن را به شکل غیر قانونی بارگیری کرده و انتقال دهد با مجازات نیروهای مسلح یمن مواجه خواهد شد.

*ما نمی‌خواهیم هیچ طرفی حقوق کارمندان را به عنوان صدقه به ما بدهد، بلکه می‌خواهیم از نفت و گاز یمن بهره ببریم، دوره تاراج نفت یمن به پایان رسیده است. صنعاء مسئول ۸۵ درصد نیروی انسانی یمن از جمله کارمندان، پرسنل امنیتی و پرسنل نظامی است و نمی توان با یک مشت مزدور که فقط مسئولیت ۱۵ درصد کارمندان و پرسنل امنیتی و نظامی یمن را دارند به تفاهم رسید.

*اگر ائتلاف سعودی با دولت صنعاء به تفاهم نرسد، نیروهای یمنی نیز اجازه برداشت یک لیتر از نفت یمن را به شرکت‌ها نخواهند داد.

*پرونده‌های بسیاری از جمله پرونده اسرا و مفقودین و پرونده صلح و مسائل اقتصادی میان صنعاء و ریاض مطرح است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی