پارلمان اروپا ارتباط مستقیم با ایران را تا اطلاع ثانوی قطع کرد+ جزئیات
کد خبر: 583599
۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ۰۴:۰۰:۰۰

پارلمان اروپا ارتباط مستقیم با ایران را تا اطلاع ثانوی قطع کرد+ جزئیات

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا، از قطع ارتباطات و گفت‌وگوهای مستقیم میان این نهاد اروپایی و جمهوری اسلامی ایران تا اطلاع ثانوی خبر داد.

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا، می‌گوید تا اطلاع ثانوی ارتباطات و گفت‌وگوهای مستقیم میان این نهاد اروپایی و جمهوری اسلامی ایران قطع می‌شود.

به گزارش یورونیوز، متسولا همچنین با اشاره به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در ایران تاکید کرد که «اروپا چشمان خود را روی معترضانی که چشم امید به ما دارند، نخواهند بست.»

رئیس پارلمان اروپا همچنین ضمن انتقاد از صدور حکم اعدام برای معترضان ایرانی از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست که هرچه سریعتر این روند را متوقف کنند.

خانم متسولا ضمن استقبال از اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تاکید کرد که نمایندگان پارلمان در همین راستا تصمیم گرفتند تا اطلاع ثانوی هیچ تماس مستقیمی میان پارلمان اروپا و همتایان رسمی ایران برقرار نکنند.

در بخش دیگری از سخنرانی رئیس پارلمان اروپا، او از شهروندان افغان نیز حمایت و تاکید کرد که پارلمان اروپا به مردم این کشور و نه به رهبران طالبان متعهد است. متسولا در ادامه افزود: «پارلمان اروپا تا زمانی که زنان افغان به جایگاه شایسته خود دست نیابند، به شنیدن صدای آنها ادامه خواهد داد.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 6 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی