حجم ویدیو: 11.30M | مدت زمان ویدیو: 00:01:22 دانلود ویدیو
کد خبر: 583563
۱۴۰۱/۰۸/۳۰ ۱۸:۰۲:۱۳

حمله پهپادی به بندر اشغالی شرق یمن

منابع خبری از وقوع انفجار در بندر الضبه در حضرموت یمن خبر دادند که در اشغال ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی قرار دارد.

​منابع خبری از وقوع انفجار در بندر الضبه واقع در شرق شهر مکلا مرکز استان حضرموت (شرق یمن) خبر دادند؛ بندری که در اشغال ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی قرار دارد.

به گزارش فارس، پایگاه خبری الخبر الیمنی در یک خبر اختصاصی گزارش داد، منابع محلی خبر می‌دهند که یک پهپاد بندر الضبه را هدف قرار داده است. این حمله فقط چند ساعت قبل از ورود یک نفتکش خارجی صورت گرفته است.

این پایگاه با بیان اینکه تلاش دیگری برای غارت نفت یمن توسط آمریکا ناکام ماند، ادامه داد، این نفتکش قصد داشته است محموله دو میلیون بشکه‌ای حامل نفت خام را پس از غارت از این بندر، به بازارهای اروپایی انتقال دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک هم به نقل از یک منبع وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی گزارش داد که یک پهپاد این بندر را هدف قرار داده است. اسپوتنیک همچنین مدعی شد که این پهپاد متعلق به جنبش انصارالله بوده است.

الخبر الیمنی تأکید کرد، این برای دومین بار است که به بندر الضبه حمله شده است. البته این بار سامانه پدافندی آمریکا به بهانه حمایت از بندرها و سازه‌های نفتی تحت اشغال ائتلاف سعودی مستقر شده بود و این حملات، ضربه محکمی به دولت خودخوانده وابسته به ریاض است.

به گفته این پایگاه خبری، اگر صنعاء مسئولیت این حمله را بر عهده بگیرد، نشانگر افزایش توانمندی هوایی یمن بوده و نشان می‌دهد که دیگر غارت نفت یمن امکان پذیر نیست. البته آمریکا به شرکتهای خارجی اطمینان داده بود که از آنان در سواحل یمن حمایت خواهد کرد، ولی با چنین حملاتی این ادعا زیر سؤال رفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی