رئیس‌جمهور شوم همان روز اول، برجام را پاره می‌کنم
کد خبر: 583289
۱۴۰۱/۰۸/۲۹ ۱۱:۲۳:۳۰

نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل:

رئیس‌جمهور شوم همان روز اول، برجام را پاره می‌کنم

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل گفت: اگر بایدن در بازگرداندن ما به توافق ایران موفق شود، به شما یک قول خواهم داد؛ رئیس‌جمهور بعدی (نیکی هیلی) در روز اول ریاست‌جمهوری، آن را پاره خواهد کرد.

نیکی هیلی، نماینده پیشین ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل در دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» که آرزوی ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا بعنوان نماینده جمهوری‌خواهان را در سرمی‌پروراند، این بار در جمع یهودیان جمهوری‌خواه آمریکا، مواضع تند این حزب آمریکایی در قبال برجام را تکرار کرد.

به گزارش فارس، شبکه «ام اس ان» گزارش کرد، نیکی هیلی در صدد بود تا برای جمعی از فعالان جمهوری‌خواه که برای بررسی رقبای احتمالی این حزب برای نامزدی ریاست‌‌جمهوری 2024، اصلاحاتی را که این حزب در ادامه مسیر رسیدن به ریاست‌جمهوری نیاز دارد، گوشزد کند، در حقیقت سیگنال‌هایی را در خصوص احتمال شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری بعنوان نامزد جمهوری‌خواهان را ارسال کرد.

هیلی که همچون بسیاری دیگر از جمهوری‌خواهان آمریکا مثل ترامپ مواضعی بسیار تند در قبال جمهوری اسلامی ایران دارد، در سخنرانی شب گذشته (شنبه) به وقت محلی با انتقاد از سیاست‌های دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران گفت: «اگر بایدن در بازگرداندن ما به توافق ایران موفق شود، به شما یک قول خواهم داد. رئیس‌جمهور بعدی (نیکی هیلی) در روز اول ریاست‌جمهوری، آن را پاره خواهد کرد».

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل با اعتراف به بی‌اعتمادی مردم آمریکا نسبت به حزب جمهوری‌خواه گفت: «حقیقت این است که مردم آمریکا به وضعیت حزب ما اعتماد و احساس ندارند. آن‌ها خواهان هرج و مرج نیستند بلکه ثبات و قدرت و اتحاد می‌خواهند. ما چنین چیزی را نداشتیم. باید نگاهی به آینه بیاندازیم».

وی ادامه داد: «حزب جمهوری‌خواه در هفت انتخابات از هشت انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر، آراء‌ مردمی را از دست داده است و این بیانگر مطلبی است. ما از زمان عقب هستیم و باید با خود صادق باشیم. جو بایدن فردا 80 ساله می‌شود. تولدت مبارک آقای رئیس جمهور اما زمان رهبری نسل جوان‌تر فرارسیده است».

طبق این گزارش، اظهارات هیلی بسیار حائز اهمیت است زیرا پیش از این گفته بود اگر ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان برای شرکت در رقابت‌های ریاست‌جمهوری آتی شود، از نامزدی این حزب برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا صرفنظر می‌کند اما علی‌رغم آن‌که ترامپ روز سه‌شنبه هفته گذشته رسماً نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، هیلی همچنان به بررسی کارزار انتخاباتی 2024 ادامه می‌دهد زیرا چهارسال از زمان ترک کابینه ترامپ می‌گذارد و برخی از هواداران هیلی می‌گویند که مخالفت سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل برای مشارکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در صورت حضور ترامپ، کمرنگ‌تر شده است.

شبکه ام اس ان نیز در این خصوص گفته است که حضور هیلی در مقابل ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه خود یک سندی است که نشان می‌دهد که هیلی همچنان برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا علاقمند است.

کنفرانس سالانه ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه در تفرجگاه «ونیشن» در «لاس وگاس» معادل مراسم غیررسمی آغاز رقابت‌های درون‌حزبی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 ایالات متحده است که امسال،‌«مایک پنس» معاون ترامپ، «مایک پامپئو» وزیر خارجه پیشین آمریکا از حزب جمهوری‌خواه، «کریس کری «ران دسانتیس» فرماندار فلوریدا، «لری هوگن» فرماندار ایالت مریلند و دیگر جمهوری‌خواهان برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 6 رای موافق و 2 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی