نشست شورای حقوق بشر درباره ایران سوم آذر برگزار می‌شود
کد خبر: 582396
۱۴۰۱/۰۸/۲۳ ۱۵:۰۰:۲۵

نشست شورای حقوق بشر درباره ایران سوم آذر برگزار می‌شود

همزمان با تداوم حمایت غرب از ناآرامی های ایران، شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که 24 نوامبر (سوم آذرماه) نشستی ویژه در مورد ایران برگزار می‌کند.

در حالی که مواضع ضد ایرانی غرب به بهانه اغتشاشات و همچنین ادعای حمایت تسلیحاتی ایران از روسیه تشدید شده است، شورای حقوق بشر از برگزاری نشست ویژه درباره ایران خبر داد.

به گزارش فارس، شورای حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که این نهاد با توجه به درخواست ارائه شده توسط آلمان و ایسلند و حمایت کافی از این درخواست، شورا یک نشست ویژه درباره اوضاع در ایران برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نهاد حقوق بشری سازمان ملل به دلیل حمایت یک سوم از 47 کشور عضو شورای حقوق بشر از درخواست آلمان و ایسلند برای برگزاری نشست ویژه درباره ایران، در تاریخ 24 نوامبر (سوم آذر ماه) این نشست را برگزار می‌کند.

اعلام برگزاری این نشست ویژه در حالی صورت گرفته که حمایت‌های آمریکا و متحدانش از اغتشاشاگران در ایران همچنان ادامه دارد.

درخواست آلمان از شورای حقوق بشر برای برگزاری نشست ویژه در شرایطی انجام گرفته که مقام‌های مختلف برلین طی هفته‌های اخیر بارها ضمن اتخاذ مواضع مداخله جویانه در حمایت از اغتشاشگران، ایران را به تشدید تحریم‌ها تهدید کرده‌اند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌و‌گوی تلفنی اخیر خود با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره ضمن مردود خواندن تلاش‌ها برای برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران، نسبت به تاثیرات منفی اقدام سیاسی این شورا بر همکاری‌های ایران با غرب هشدار داد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی