تورم بی سابقه در 35 سال گذشته در نروژ
کد خبر: 582106
۱۴۰۱/۰۸/۲۱ ۱۷:۱۶:۵۶

تورم بی سابقه در 35 سال گذشته در نروژ

بلومبرگ از نرخ بی سابقه تورم در نروژ در 35 سال گذشته خبر داد و نوشت: آمارها حاکی از آن است که بیشترین رشد قیمت در نروژ مربوط به پوشاک و هزینه‌های ارتباطی بوده است.

بعد از آغاز جنگ در اوکراین اکثر کشورهای اروپایی دچار تورم شدند. تا جایی که گفته می شود نرخ تورم در نروژ در ماه اکتبر به بالاترین میزان در 35 سال گذشته رسیده و این مسئله به گسترش نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصادی در حوزه شمال اروپا منجر شده است.

​به گزارش فارس، به نقل از بلومبرگ، به گزارش بانک مرکزی نروژ، نرخ تورم این کشور به بالاترین میزان از زمان ثبت اطلاعات آن رسیده و حتی بیشتر از پیش‌بینی خود این بانک بوده است.

آمارهایی که به دست بلومبرگ رسیده، حاکی از آن است که بیشترین رشد قیمت در نروژ مربوط به پوشاک و هزینه‌های ارتباطی بوده است.

این اطلاعات احتمالا سیاست‌گذاران پولی این کشور را به سمت بالا بردن بیشتر نرخ بهره در ماه دسامبر سوق خواهد داد. البته طی ماه جاری و به خاطر نگرانی‌ها نسبت به افت اقتصاد نروژ، بانک مرکزی این کشور تا حدودی از سیاست خود در بالا بردن نرخ بهره عقب نشسته بود.

بانک مرکزی نروژ البته هشدار داده که این کشور ممکن است دو سال آینده درگیر رکود اقتصادی شود. پیش‌بینی‌ها برای سال آینده هم حاکی از آن است که نروژ با افزایش نرخ بیکاری و کاهش فعالیت‌های اقتصادی مواجه خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی