آماده مذاکره بدون پیش‌شرط با اوکراین هستیم
کد خبر: 581949
۱۴۰۱/۰۸/۲۰ ۱۷:۲۹:۳۴

وزارت خارجه روسیه:

آماده مذاکره بدون پیش‌شرط با اوکراین هستیم

معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت، مسکو آماده مذاکره بدون پیش‌شرط درباره اوکراین است.

بیش از نه ما ه از آغاز جنگ روسیه و اوکراین می گذرد و تلاش غرب برای پایان دادن به این جنگ تاکنون بی فایده بوده است. تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه نه تنها این کشور را منزوی تر نکرد بلکه اروپا را دچار بحران انرژی و کمبود گاز کرد. از طرفی کبود منابع غذایی باعث نگرانی های کشورهای غربی و تلاش بیشتر آنها برای پایان دادن به جنگ شد. 

 ​به گزارش فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت، مسکو آماده مذاکره بدون پیش‌شرط درباره اوکراین است. ریابکوف در جمع خبرنگاران گفت:

*«می‌توانم این موضع را تصدیق کنم که آماده مذاکره بدون پیش‌شرط هستیم. پیش از این نیز آماده چنین اقدامی بودیم. کی‌یف گوش به فرمان حامیان غربی، گفت‌وگوها را در حالی که در حال پیشرفت بودند، مختل کرد».

*«در آن زمان سند مشخصی در حال آماده شدن بود اما حالا دیگر این بحث‌ها مربوط به گذشته است. آنچه متعاقباً رخ خواهد داد به ما بستگی ندارد».

*«اگر کی‌یف از پایتخت‌های مربوطه دستور بگیرد، شانس چنین گفت‌وگوهایی احتمالاً افزایش خواهد یافت. اما دوباره می‌گویم، هیچ مانعی در کار نبوده و گفت‌وگوها باید بدون پیش‌شرط باشند».

ریابکوف همچنین در جمع خبرنگاران گفت، مقامات روسیه و آمریکا به‌زودی درباره معاهده تسلیحات اتمی موسوم به «نیو استارت» در قاهره گفت‌وگو خواهند کرد.

وی با این حال گفت، در نشست گروه بیست که هفته آینده در اندونزی برگزار می‌شود، برنامه‌ای برای دیدار «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی