به وضوح گفته‌ایم که ایران تهدیدی برای منطقه است؛ حامی «باکو» هستیم
کد خبر: 581901
۱۴۰۱/۰۸/۲۰ ۱۲:۰۵:۵۹

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد:

به وضوح گفته‌ایم که ایران تهدیدی برای منطقه است؛ حامی «باکو» هستیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی شد: ما به وضوح گفته‌ایم که ایران تهدیدی برای منطقه است. ما به ایستادن کنار شرکای خود، حمایت از آنها و در نهایت ایستادگی برابر نوع نفوذ بی‌ثبات ‌کننده‌ ایران در منطقه و شاید فراتر از آن ادامه خواهیم داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  روز جمعه بار دیگر با این ادعا که ایران تهدیدی برای منطقه است، از حمایت واشنگتن از باکو خبر داد.

به گزارش فارس و به نقل از وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» همزمان با اظهارات عجیب وغریب «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان درباره «رزمایش اقتدار ایران» در مرزها و احضار سفیر این کشور در تهران به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری در پاسخ به سؤالی در این زمینه گفت: «وزیر خارجه آمریکا اوایل هفته جاری فرصتی برای دیدار با همتای جمهوری آذربایجانی خود داشت. ما به وضوح گفته‌ایم که ایران تهدیدی برای منطقه است. ما به ایستادن کنار شرکای خود، حمایت از آنها و در نهایت ایستادگی برابر نوع نفوذ بی‌ثبات ‌کننده‌ ایران در منطقه و شاید فراتر از آن ادامه خواهیم داد».

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در مراسمی به مناسبت پیروزی این کشور در جنگ با ارمنستان در شهر «شوشا» گفت: «هیچ کس نمی‌تواند ما را بترساند».

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 3 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی