ما در جنگ برای زندگی خود هستیم و در حال شکست خوردنیم
کد خبر: 581440
۱۴۰۱/۰۸/۱۶ ۲۰:۲۷:۴۹

گوترش:

ما در جنگ برای زندگی خود هستیم و در حال شکست خوردنیم

گوترش گفت که بسیاری از درگیری‌هایی که در سراسر جهان اتفاق می‌افتد با هرج‌ و مرج فزاینده آب و هوایی مرتبط است.

«آنتونیوگوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد  در سخنان خود درخواست برای حذف تدریجی زغال سنگ تا سال ۲۰۴۰  را تکرار کرد.

 به گزارش فارس، به گزارش شبکه خبری «ان‌بی‌سی»، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه با هشدار جدی به شرکت کنندگان در نشست اقلیم جهانی در «شرم الشیخ» در مصر گفت که جهان در حال  بازنده شدن در مبارزه با تغییرات آب و هوایی است.

گوترش گفت: «ما در جنگ برای زندگی خود هستیم و در حال شکست خوردنیم.»

گوترش افزود: «انتشار گازهای گلخانه‌ای و دمای جهانی همچنان در حال افزایش است و سیاره ما به سرعت به نقطه اوج هرج و مرج آب وهوایی نزدیک می‌شود. ما در بزرگراه به سوی جهنم آب و هوایی حرکت می‌کنیم و به سرعت پیش می‌تازیم.»

گوترش گفت که بسیاری از درگیری‌هایی که در سراسر جهان اتفاق می‌افتد با هرج‌ و مرج فزاینده آب و هوایی مرتبط است.

دبیر کل سازمان ملل افزود که مشکل آب و هوا ناشی از فعالیت‌های انسانی بوده ، بنابراین راه حل  آن نیز در عمل انسان نهفته است. گوترش به شرکت کنندگان درنشست اقلیم جهانی گفت که برای جلوگیری از سرنوشت نابودی اقلیم جهانی، همه کشورهای «گروه ۲۰» باید اقدامات خود را به سرعت اجرا کنند.  

وی خواستار ایجاد یک پیمان همبستگی آب و هوایی بین اقتصادهای توسعه یافته و در حال توسعه و به ویژه اقتصادهای توسعه یافته و نوظهور شد. گوترش گفت که ایالات متحده و چین هر دو مسئولیت خاصی برای تحقق تلاش‌ها در این زمینه دارند.

او افزود: «بشریت یک انتخاب دارد. همکاری کنید یا از بین بروید. این یا یک پیمان همبستگی آب و هوایی است یا یک پیمان خودکشی جمعی.»

اخیرا تظاهراتی در برخی از کشورهای جهان علیه کم کاری دولت‌ها در مبارزه با تغییرات اقلیمی برگزار شد.شهر «بروکسل»  در بلژیک در روزهای گذشته شاهد تظاهرات سازماندهی شده متشکل از بیش از ۹۰ سازمان محیط زیستی و اتحادیه‌های کارگری بود و مردم خواستار تدابیر شدید دولت علیه گرمایش جهانی شدند.

 پلیس شمار شرکت کنندگان در این راهپیمایی را  ۲۵۰۰۰ نفر اعلام کرد. «ربکا اینسن» از اعضای گروه «ائتلاف اقلیمی» گفت، مردم همچنان به حضور در خیابان‌ها برای اقدامات بیشتر دولت در زمینه آب و هوا ادامه می‌دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی