آمریکا از تبادل اسرا بین روسیه و اوکراین استقبال می‌کند
کد خبر: 575136
۱۴۰۱/۰۶/۳۱ ۱۳:۲۲:۵۱

آمریکا از تبادل اسرا بین روسیه و اوکراین استقبال می‌کند

وزیر امور خارجه آمریکا از تبادل اسرا بین کیف و مسکو استقبال کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه اعلام کرد که واشنگتن از تبادل اسرا بین کی‌یف و مسکو که شامل دو شهروند آمریکایی در خدمت ارتش اوکراین بوده، استقبال می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، بلینکن در این بیانیه ضمن قدردانی از اوکراین از نقش واسطه "شرکای سعودی" برای کمک به این امر و تسهیل در بازگرداندن ۱۰ تبعه خارجی (غیر اوکراینی) تشکر کرد.

خبرگزاری و منابع خبری سعودی نیز گزارش دادند که به دنبال میانجیگری ریاض روز چهارشنبه هواپیمای حامل ۱۰ اسیر جنگی از روسیه به عربستان وارد شد.

شبکه العربیه نیز در این باره نوشت که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای میانجیگری با کاخ کرملین و اوکراین در تماس مستقیم بوده است. به غیر از دو نظامی سابق آمریکا ۵ انگلیسی، یک مراکشی، یک سوئدی و یک تبعه کرواسی در میان اسرا بودند.

خبرگزاری رویترز هویت این دو آمریکایی را الکساندر دروئکه ۳۹ ساله عضو سابق ارتش آمریکا و اندی هاین ۲۷ ساله عضو سابق نیروی دریایی آمریکا معرفی کرده است.

تلاش‌هایی در حال انجام است تا مبادله ۵۰ زندانی اوکراینی در ازای ۲۰۰ روسی را تضمین کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که ویکتور مدودچوک یکی از متحدان نزدیک ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه، می‌تواند در این تبادل‌ها به مسکو تحویل داده شود. مدودچوک در آوریل (فروردین- اردیبهشت) توسط اوکراینی ها دستگیر شد.

مشخص نیست که آیا آزادی زندانیان در روز چهارشنبه بخشی از این معامله خاص بوده است یا خیر.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی