واکنش اولیانوف به اظهارات‌ بورل درباره برجام
کد خبر: 574192
۱۴۰۱/۰۶/۲۴ ۰۹:۵۶:۲۶

واکنش اولیانوف به اظهارات‌ بورل درباره برجام

​نماینده روسیه در مذاکرات وین در واکنش به اظهارات اخیر بورل، پیامی را در توئیترش منتشر کرد و به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا واکنش نشان داد.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین نسبت به اظهارات اخیر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات وین درباره وضعیت مذاکرات احیای توافق هسته‌ای [برجام]، واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، اولیانوف درواکنش به صحبت های اخیر بورل در گفتگو با خبرگزاری فرانسه که گفته بود، «متاسفانه با توجه به شرایط سیاسی در آمریکا و با توجه به اینکه بسیاری از مسائل همچنان قطعی نشده است، ما در نوعی بن‌بست مانده‌ایم.» در صفحه توییترش نوشت:

*البته او حق دارد بدبین باشد. اتحادیه اروپا کمک قابل توجهی به مذاکرات وین کرد. اگرچه، جا دارد بپرسیم که آیا تمامی ما (از جمله اتحادیه اروپا)، هر کاری که لازم بود را برای نهایی کردن موفقیت‌آمیز این روند انجام داده‌ایم یا نه؟ پاسخش لزوما مثبت نیست.

آمریکا و ایران در هفته‌های اخیر در حال بررسی پاسخ‌های یکدیگر نسبت به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای بوده‌اند که به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آخرین متن پیش‌نویس و آخرین پیشنهاد برای رسیدن به توافقی بر سر احیای توافق هسته‌ای است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 0 رای مخالف

  • ناشناس ارسالی در
    پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

    باقری کجاست که ما باید اخبار مذاکرات را از اینجا و آنجا بسنویم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی