مصونیت از بازداشت عمران خان تمدید شد
کد خبر: 573761
۱۴۰۱/۰۶/۲۱ ۱۶:۴۰:۱۸

مصونیت از بازداشت عمران خان تمدید شد

​دادگاهی در پاکستان امروز (دوشنبه) مصونیت از بازداشت عمران خان را در پرونده مرتبط با تروریسم تا ۲۰ سپتامبر تمدید کرده است.

عمران خان در دادگاه مقابله با تروریسم در اسلام آباد که پیشتر به وی مصونیت موقت تا اول سپتامبر داده بود، شرکت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، به گفته وکیل عمران خان، نخست وزیر برکنار شده پاکستان، پس از اینکه وکیل دادستانی به دنبال زمان بیشتری برای استدلال بود، دادگاه مذکور رسیدگی به پرونده را تا ۲۰ سپتامبر به تعویق انداخت.

ماه گذشته میلادی، دادگاه مشابهی به عمران خان در پرونده‌ای مربوط به تهدید افسران پلیس و یک مقام قضایی در جریان راهپیمایی در اسلام‌ آباد مصونیت از بازداشت اعطا کرد.

عمران خان در جریان راهپیمایی ۲۰ اوت در اسلام آباد گفت، اقدامی حقوقی علیه رئیس پلیس این شهر و آن مقام قضایی که دستور داده تا رئیس کارمندانش دو روز در بازداشت فیزیکی باشد، انجام می‌دهد.

از زمان برکناری از قدرت در آوریل، عمران خان مجموعه‌ای از راهپیمایی‌های ضد دولتی برگزار کرده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده است.

نخست وزیر برکنار شده پاکستان همچنین در توییتی از دولت انتقاد کرد و گفت که "دولت تحمیلی" زمانی که تلاش کرد برنامه‌ای را که برای جمع‌آوری کمک‌های مالی سیل زدگان اخیر در کشور پخش شده بود، متوقف کند، به پایین‌ترین حد از محبوبیت خود رسید.

از ۱۴ ژوئن، بیش از ۱۴۰۰ تن در جریان بارندگی‌ها و رویدادهای مرتبط با سیل در پاکستان کشته و ۱۲ هزار و ۷۲۲ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی