دستگیری معترض ضد خاندان سطلنتی توسط پلیس اسکاتلند
کد خبر: 573658
۱۴۰۱/۰۶/۲۰ ۲۲:۵۸:۳۲

دستگیری معترض ضد خاندان سطلنتی توسط پلیس اسکاتلند

پلیس اسکاتلند، یک معترض در شهر ادینبورگ که به هنگام برگزاری مراسم ویژه اعلام چارلز به عنوان پادشاه جدید انگلیس پلاکاردی حاوی شعار ضد خاندان سلطنتی انگلیس در دست گرفته بود را دستگیر کرد.

خبرگزاری انگلیسی پرس اسوسیشن گزارش داد، پلیس اسکاتلند یک زن را پس از آنکه در زمان برگزاری مراسم اعلام چارلز سوم به عنوان پادشاه جدید انگلیس در شهر ادینبورگ یک علامت حاوی شعار ضد خاندان سلطنتی انگلیس را به نمایش گذاشت دستگیر کرده است.

​به گزارش فارس، به نوشته این خبرگزاری، پلیس اسکاتلند گفته است، این دستگیری در مقابل کلیسای «سنت جایلز»، جایی که قرار است فردا تابوت الیزابت دوم ملکه انگلیس در آنجا گذاشته شود، رخ داده است.

لحظاتی پیش از برگزاری مراسم ویژه اعلام پادشاهی چارلز سوم در بعد از ظهر امروز در این محل، یک تظاهرکننده مخالف خاندان سلطنتی انگلیس در آنجا حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری پرس اسوسیشن، این معترض زن پلاکاردی به دست داشت که رویش نوشته شده بود: «امپریالیسم به درک برود، سلطنت را نابود کنید».

این خبرگزاری انگلیسی نوشت افسران پلیس اسکاتلند، کشور مدعی آزادی بیان و زیرمجموعه سلطنت بریتانیا، در پشت سر این زن ظاهر شده و او را با خود بردند و جمعیت حامیان سلطنت انگلیس در آنجا به تشویق این اقدام پلیس پرداختند.

یک مرد دیگر حاضر در میان این جمعیت صدای اعتراض خود را بلند کرده و فریاد زد: «بگذارید او برود، این حق آزادی بیان است.» اما دیگر حاضران در جمعیت بر سر او فریاد زده و گفتند: «احترام را نگه دار»!

یک سخنگوی نیروی پلیس صرفا گفت یک زن 22 ساله «در ارتباط با نقض آرامش» دستگیر شده است.

به نوشته این خبرگزاری در چندین موقعیت برگزاری مراسم از جمله به هنگام اجرای سرود ملی، عده ای در میان جمعیت حاضر هو میکردند یا شعارهای جمهوریخواهانه و در حمایت استقلال از سلطنت بریتانیا سر می دادند.

اسکاتلندی ها که یک بار در سال 2014 تجربه ناموفق برگزاری همه پرسی استقلال از بریتانیا را داشتند، مدتی است که برگزاری مجدد این همه پرسی را دنبال می کنند.

نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند از برنامه اش برای برگزاری دومین همه پرسی استقلال اسکاتلند در اکتبر 2023 خبر داده، اما چه در زمان نخست وزیری جانسون و چه حالا که لیز تراس جانشین جانسون شده، با مخالفت و تهدید آنها به برخورد با این برنامه مواجه شده است.

ستورجن روز قبل از اعلام لیز تراس به نخست وزیری انگلیس نسبت به هر گونه تلاش دولت او برای «سخت تر کردن قوانین» برای پیروزی استقلال طلبان اسکاتلندی هشدار داده و این کار را مصداق «دخل و تصرف در قوانین» و «تغییر دادن اساس دموکراسی» خوانده بود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی