تحویل اف-۳۵ به ارتش را به دلیل وجود یک قطعه چینی به حالت تعلیق درآمد
کد خبر: 573078
۱۴۰۱/۰۶/۱۷ ۱۰:۲۹:۳۸

تحویل اف-۳۵ به ارتش را به دلیل وجود یک قطعه چینی به حالت تعلیق درآمد

طبق اخبار منتشر شده از پنتاگون، تولید جنگنده F35 آمریکایی به دلیل کمبود یک قطعه تولید چین با مشکل مواجه شده است.

براساس گزارش وب‌سایت فلایت گلوبال، این توقف ارسال از سوی دفتر تدارکات مشترک اف-۳۵ انجام شد. این دفتر بر خریدهای ارتش، نیروی هوایی، نیروی دریایی و تفنگداران دریایی نظارت دارد.

به  گزارش ایسنا، بر اساس این گزارش، این تصمیم پس از آن گرفته شد که مشخص شد یک پمپ در توربوماشین اف-۳۵ دارای آهنربای قدرتمندی فلزی است که از چین منشأ می‌گیرد. از این توربوماشین برای تامین نیروی جت در زمانی که برای تعمیر و نگهداری روی زمین است و موتور اصلی خود را روشن می‌کند، استفاده می‌شود. این قطعه همچنین هوای فشرده را برای کمک به مدیریت دما فراهم می‌کند.

در حالی که شرکت لاکهید مارتین پیمانکار اصلی اف-۳۵ است، توربوماشین به دست شرکت هانی‌ول تولید می‌شود.

آهنربایی که شامل فلز چینی می‌شود از سوی یک پیمانکار فرعی ناشناس تولید و عرضه می‌شود. این آهنربا در پمپ روغن‌کاری که بخشی از توربوماشین است، استفاده می‌شود. طبق اعلام وب‌سایت لاکهید مارتین، نزدیک به ۱۴۰۰ شرکت مستقر در ۴۵ ایالت آمریکا و پورتوریکو هستند که قطعات اف-۳۵ را تامین می‌کنند.

شرکت هانی‌ول در بیانیه‌ای در آوریل ۲۰۲۱ گفت که برای هر اف-۳۵ ساخته شده ۱۰۰ قطعه از جمله سیستم‌های اویونیک، سیستم‌های ناوبری اینرسی، کنترل‌های سوخت موتور، خنک‌کننده کابین و هواپیما، چرخ‌ها و ترمزها و سیستم مدیریت حرارتی را تامین می‌کند.

این شرکت به وب‌سایت فلایت گلوبال گفت که همکاری با تامین‌کننده‌ای که فلزات را از چین تامین می‌کرد، متوقف شده است و انتظار دارد از ماه اکتبر تحویل از یک شرکت آمریکایی دیگر آغاز شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی