امنیت یمن بر ثبات منطقه و خلیج فارس تأثیر مستقیم دارد
کد خبر: 572477
۱۴۰۱/۰۶/۱۳ ۲۱:۲۴:۰۷

امیرعبداللهیان در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن:

امنیت یمن بر ثبات منطقه و خلیج فارس تأثیر مستقیم دارد

وزیر امور خارجه گفت: ایران خواهان صلح، ثبات و امنیت ملت بزرگ یمن است و معتقد است ثبات و امنیت این کشور تأثیر مستقیم بر ثبات و امنیت منطقه و خلیج فارس خواهد داشت.

حسین امیرعبداللهیان روز یکشنبه هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن را به حضور پذیرفت و در این دیدار آخرین تحولات یمن مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه با بیان اینکه تصمیم گیرنده نهایی در مورد سرنوشت یمن، مردم این کشور هستند، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان صلح، ثبات و امنیت ملت بزرگ یمن است و معتقد است ثبات و امنیت این کشور تأثیر مستقیم بر ثبات و امنیت منطقه و خلیج فارس خواهد داشت.

امیرعبداللهیان افزود: تداوم شرایط موجود و تحقق آتش بس پایدار در گرو لغو کامل محاصره انسانی یمن است.

وزیر امور خارجه تاکید کرد : نمی‌توان نسبت به سرنوشت ۲۰ میلیون زن و کودک و مرد یمنی که در شرایط سخت تامین نیازهای اولیه همچون دارو، غذا و آب بهداشتی بسر می‌برند بی‌تفاوت ماند.

امیرعبداللهیان با تشکر از تلاش‌های نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور یمن، ضمن انتقاد از کارشکنی در اجرای برخی از تعهدات مندرج در توافق، بر ضرورت رفع محاصره انسانی یمن تأکید کرد.

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور یمن نیز تشکر از اقدامات سازنده جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از ابتدای مأموریت در مقام نماینده ویژه به دنبال استقرار آتش بس بوده ام.

هانس گروندبرگ افزود: همواره تاکید کرده ام که باید به سمت استقرار آتش بس پایدار و دائم با مشارکت تمامی طرفها حرکت کنیم.

وی ضمن تشریح گفت وگوی خود با علی اصغر خاجی دستیار ویژه سیاسی وزیر خارجه کشور، آخرین شرایط یمن را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی