اولویت ما پایان دادن به کابوس «جو بایدن» و دموکرات‌هاست
کد خبر: 572469
۱۴۰۱/۰۶/۱۳ ۲۰:۴۴:۱۸

ترامپ:

اولویت ما پایان دادن به کابوس «جو بایدن» و دموکرات‌هاست

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: انتخابات میان دوره‌ای یک همه پرسی در مورد فساد و افراط گرایی «جو بایدن» و حزب دموکرات است.

رئیس‌ جمهور سابق آمریکا از شهروندان این کشور خواست که در انتخابات در ماه نوامبر به نامزدهای جمهوری‌خواه رای دهند.

​به گزارش فارس، به نوشته وبگاه «ان‌تی‌دی»، «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه در تجمعی در «ویلکس‌بار» در «پنسیلوانیا» گفت که نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای به عنوان همه‌پرسی برای دولت «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی خواهد بود.  

ترامپ اظهار داشت: «این انتخابات یک همه پرسی برای تورم سرسام‌آور، جنایات افسار گسیخته، افزایش قتل‌ها، کاهش قیمت بنزین، هجوم  میلیون‌ها پناهجو از مرزها است. مهمتر از همه، این انتخابات همه پرسی در مورد فساد و افراط گرایی جو بایدن و حزب دموکرات است.»

ترامپ افزود: «اگر می‌خواهید جلوی این ویرانی را بگیرید، باید به جمهوریخواهان رای دهید. ما تنها دو ماه تا مهم‌ترین انتخابات میان دوره ای تاریخ آمریکا فاصله داریم.»

به گفته ترامپ، پیروزی تاریخی برای حزب جمهوریخواه در ماه نوامبر، راه را برای قانون‌گذاران این حزب هموار می‌کند. او گفت: «از بالاترین اولویت‌های ما باید پایان دادن به کابوسی است که جو بایدن و دموکرات‌های کنگره در مرز جنوبی  ایجاد کرده‌اند.»

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا جمعه گذشته در سخنرانی تند و تیز حمله همه جانبه‌ای را علیه دونالد ترامپ به راه انداخت. بایدن در جریان سخنرانی در «فیلادلفیا» گفت که ترامپ و جمهوریخواهان خطر کنونی آشکار برای دموکراسی آمریکا هستند.

بایدن با توصیه به پرهیز از خشونت گفت: «این دست من و شماست که جلوی حمله به دموکراسی آمریکا را بگیریم. من معتقدم که آمریکا در نقطه عطف قرار دارد.»

 بایدن گفت: «هواداران جنبش "آمریکا را دوباره عالی کن" وابسته به حزب جمهوریخواه، مصمم هستند که کشور را به عقب برگردانند. عقب‌گرد به آمریکائی که در آن نه حق انتخاب وجود دارد، نه حق حریم خصوصی، نه حق پیشگیری از بارداری.»

ترامپ اخیرا با یک مشکل دیگر روبرو شده و چند روز پیش ماموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف.بی.آی، به اقامتگاه دونالد ترامپ مشهور به مار-ئه-لاگو در ایالت فلوریدا یورش برده و بر اساسا گزارشها اسناد و مدارکی «فوق محرمانه» را در آنجا کشف و ضبط کردند.

 در حالیکه اختلاف بین دو حزب عمده آمریکا در حال شدت گرفتن است، بر اساس نظرسنجی جدید توسط شبکه خبری «ان‌بی‌سی» سه چهارم رای دهندگان آمریکایی معتقدند که کشورشان در مسیر غلطی حرکت می‌کند.

این پنجمین بار متوالی است که سری نظرسنجی‌های برگزار شده از سوی این شبکه رقمی بالای ۷۰ درصد را در خصوص نارضایتی آمریکایی‌ها از وضعیت کشورشان ثبت می‌کند. همچنین ۵۸ درصد از افراد شرکت کرده در این نظرسنجی گفتند که به اعتقاد آنها، آمریکا بهترین روزهایش را پشت سر گذاشته است.

این بالاترین رقم ثبت شده برای این پرسشی  است که از سال ۱۹۹۰ تاکنون در این سری نظرسنجی‌ها پرسیده شده است. ۶۸ درصد نیز گفتند که معتقدند آمریکا هم اکنون گرفتار رکود اقتصادی است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی