سفیر میانمار برای سومین بار به وزارت خارجه بنگلادش احضار شد
کد خبر: 572443
۱۴۰۱/۰۶/۱۳ ۱۶:۳۸:۲۹

سفیر میانمار برای سومین بار به وزارت خارجه بنگلادش احضار شد

​دولت بنگلادش امروز (یکشنبه) برای سومین بار در عرض دو هفته اخیر، سفیر میانمار را به منظور طرح اعتراضش به مساله تنشهای فزاینده در مرز دو کشور و نقض شدن حریم هوایی بنگلادش احضار کرد.

یو آنگ کیاو موئه، سفیر میانمار در شهر داکا در پی اقدام روز شنبه نظامیان میانماری در شلیک دو گلوله خمپاره که به داخل خاک بنگلادش افتاد، به وزارت امور خارجه بنگلادش احضار شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته خبرگزاری آناتولی، یک مقام وزارت امور خارجه بنگلادش به خبرگزاری آناتولی اعلام کرد: "ما سفیر میانمار را از بابت فرود آمدن گلوله‌های خمپاره در داخل خاک بنگلادش احضار کردیم. ما شدیدا نقض حریم هوایی خود و گلوله باران در مناطق مرزی را محکوم کردیم.

این دو گلوله خمپاره در داخل زمینی بایر در منطقه بندربان واقع در شمال شرق بنگلادش سقوط کرد. با این حال، موردی از تلفات جانی و مالی از بابت این حادثه گزارش نشده است.

در ۲۸ اوت گذشته نیز بر اساس گزارشها دو گلوله خمپاره در همان منطقه فرود آمده بود که وزارت امور خارجه بنگلادش روز بعد از این رخداد سفیر میانمار را برای اعتراض فراخواند.

در پی وقوع این حوادث، بنگلادش به نیروهای مرزی خود دستور داد تا اقدامات نظارتی و ایمنی را در سراسر مرزهای محل وقوع تنشها گسترش دهند و به مرزنشینان نیز دستور داده شد تا هوشیار باشند.

به دنبال شدت گرفتن درگیری‌های شدید بین ارتش میانمار و شبه نظامیان گروه موسوم به ارتش آراکان تنشها در داخل بنگلادش نیز اخیرا افزایش یافته است.

بنگلادش در حال حاضر میزبان بیش از ۱.۲ میلیون آواره اقلیت روهینجای میانمار است که در پی سرکوب وحشیانه ارتش میانمار علیه آنها در اوت ۲۰۱۷ از ایالت راخین میانمار گریختند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی