کد خبر: 567319

حمایت آمریکا از جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به غزه از این جنایت حمایت کرد و آن را "حق دفاع و حفاظت " این رژیم نامشروع و جنایتکار از خود دانست.

خبرنگار تارنمای آکسیوس روز جمعه به وقت محلی گزارش داد که سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در ارتباط با تحولات غزه گفت: ما تحولات در غزه را دنبال می کنیم.

به گزارش ایرنا، این مقام کاخ سفید افزود: ما از همه طرف ها می خواهیم آرامش را حفظ کنند. ما قاطعانه معتقدیم که اسرائیل حق دفاع و حفاظت  از خود را دارد.

منابع خبری فلسطین از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت یکی از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی خبر دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عصر امروز جمعه عملیاتی موسوم به «صبح صادق» را آغاز کرده و به اهدافی در نوار غزه حمله کرده است.

در همین رابطه، خبرگزاری «شهاب» اعلام کرد که اشغالگران یک واحد مسکونی در برج فلسطین در خیابان الشهداء در غرب شهر غزه را هدف قرار دادند.

اشغالگران اسرائیلی از ترس حملات راکتی و موشکی مقاومت فلسطین، از شهرک‌نشینان ساکن اطراف نوار غزه خواستند تا در مراکز امن و پناهگاه‌ها مستقر شوند.

همزمان شبکه المیادین از حمله رژیم صهیونیستی به شرق خان‌یونس خبر داد و اعلام کرد که اطلاعات حاکی از هدف قرار گرفتن یک خودرو در شرق غزه است.

شبکه خبری الجزیره به نقل از رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که در این حمله هوایی، یکی از مواضع جنبش جهاد اسلامی هدف قرار گرفته است.

برخی منابع خبری فلسطین هم گزارش دادند که یکی از مسئولان «سرایا القدس» (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) در این حمله هوایی رژیم صهیونیستی هدف حمله قرار گرفته است.

در همین حال، منابع خبری عبری اعلام کردند که «تیسیر الجعبری» فرمانده سرایا القدس هدف این حملات قرار گرفته و ترور شده است.

منابع خبری فلسطین هم اعلام کردند که در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه، «تیسیر الجعبری» فرمانده منطقه شمال در سرایا القدس به شهادت رسیده است.

وزارت بهداشت غزه گزارش داد که تعداد تلفات حملات رژیم اسرائیل به غزه به ۸ نفر از جمله یک کودک پنج ساله و زخمی شدن ۵۰ نفر افزایش یافته است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین و سریا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد، شهادت تیسیر الجعبری در جنایت هوایی رژیم صهیونیستی را تسلیت گفت.

از سوی دیگر، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده که در حمله این رژیم به نوار غزه ۱۵ نفر از فعالان و رهبران جهاد اسلامی از جمله تیسیر الجعبری ترور شدند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی