کد خبر: 567187

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

درخواست بی‌پاسخ محمود عباس از جو بایدن چه بود؟

یک رسانه اردنی از بی‌اعتنایی جو بایدن به درخواست مهم محمود عباس در حین سفر رئیس‌جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی پرده برداشت.

یک رسانه اردنی از بی‌اعتنایی جو بایدن به درخواست مهم محمود عباس در حین سفر رئیس‌جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی پرده برداشت.

به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اردنی خبرنی، به نقل از یک مسئول فلسطینی اعلام کرد، محمود عباس در دیداری که اواسط ماه گذشته در بیت لحم در کرانه باختری انجام شد، مرتباً بر اهمیت بازگشت عضویت دائم برای فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید می‌کرد.

این مسئول که خواست نامش فاش نشود افزود: عباس این مساله را در گفت‌وگویش با بایدن مطرح کرد و به بایدن گفت: با وجود آنکه تعهدات دولت آمریکا در رابطه با راه‌حل دو دولت ستودنی است، اما این راه‌حل که از دیدگاه واشینگتن‌ ‌ایده‌آل‌‌ترین راه محسوب می‌شود، بدون اعطای عضویت دائم به فلسطین در سازمان ملل متحد امکان‌پذیر نیست.

مسئول فلسطینی گرچه به پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا نپرداخت، اما با اشاره تلویحی به مخالفت بایدن با این پیشنهاد توضیح داد که عباس در ادامه به رئیس‌جمهور آمریکا گفت: ما انتظار داریم که شما از دستیابی فلسطین به عضویت کامل حمایت کرده یا حداقل از حق وتو در این زمینه استفاده نکنید.

گفتنی است جو بایدن در گفت‌وگوهایش با رسانه‌ها که بعد از این ملاقات انجام شد، هیچ اشاره‌ای به این مساله و مطرح شدن چنین درخواستی نکرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی