کد خبر: 566780

حمله سایبری به تارنمای دفتر رئیس اجرایی تایوان

یک منبع آگاه دفتر رئیس اجرایی تایوان امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، تارنمای این دفتر برای ساعاتی مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

یک منبع آگاه اعلام کرد تارنمای دفتر رئیس اجرایی تایوان برای ساعاتی مورد حمله سایبری خارجی قرار گرفت که طی مدتی کوتاه به عملکرد سابق خود بازگشت.  

به گزارش ایرنا، از خبرگزاری «رویترز» قرار است احتمالا «نانسی پلوسی» رئیس نمایندگان مجلس آمریکا امروز سه‌شنبه به رغم هشدارهای چین وارد تایوان شود. در این میان تنش‌ها در تنگه تایوان بالاگرفته است.  

همزمان با افزایش احتمال سفر نانسی پلوسی به تایوان و گمانه‌زنی‌ها درمورد زمان احتمالی این سفر، یک مقام نیروی دریایی ایالات متحده از استقرار ۴ کشتی جنگی آمریکایی از جمله یک ناوهواپیمابر در آب‌های شرقی تایوان خبر داد.

یک منبع مطلع گفت علاوه بر پرواز جنگنده های چینی بر فراز این آبراه حساس، چند فروند کشتی جنگی چین نیز در آبهای منطقه مستقر شدند. منبع مزبور این تحرکات را بسیار تحریک آمیز خواند.

تایوان در سازمان ملل عضویت ندارد و به عنوان یک کشور رسمیت ندارد.

تایوان روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این جزیره نسبت به فعالیت های نظامی در نزدیکی تایوان آگاهی کامل دارد و نیروهای خود را در واکنش به تهدیدهای احتمالی به منطقه اعزام می کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی