کد خبر: 565883

میقاتی:

لبنان به برادران و دوستان خود چشم دوخته است

نخست وزیر لبنان گفت: لبنان که از مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی رنج می برد، به برادران و دوستان خود چشم دوخته است تا در این رنج کنارش بایستند.

نشست چهارجانبه وزرای کشاورزی سوریه، اردن، عراق و لبنان با نظارت نجیب میقاتی، نخست وزیر پیشبرد امور لبنان در بیروت برگزار می شود.

به گزارش مهر به نقل از روسیاالیوم، این نشست به منظور بررسی روشهای تقویت مبادلات بازرگانی کشاورزی و غلبه بر موانع مربوط به رویه های قرنطینه گیاهی و دامپزشکی، حمل و نقل و ترانزیت و بحث امکان شکل گیری یک توافق چهارجانبه مشترک برگزار می شود.

میقاتی در سخنانی با اشاره به در اولویت بودن امنیت غذایی برای تمام کشورها بخصوص در سایه تحولات اخیر جهانی، گفت: لبنان که از مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی رنج می برد، چشم به برادران و دوستان خود دوخته تا در این رنج کنارش بایستند تا بتواند دوباره به نقش محوری خود در خانواده عربی برگردد.

وی اعلام کرد که زمان آن رسیده است که با یک موضع واحد به اختلافات یک سویه پایان دهیم و تلاش خود را متوجه نخستین آرمان عربی، از طریق حمایت کامل از حقوق ملت فلسطین و حقانیت آن در تشکیل یک دولت به مرکزیت قدس کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی