کد خبر: 565596

امیر قطر، تاثیرگذارترین چهره مسلمان در سال 2022

مرکز تحقیقات راهبردی مستقر در اردن، امیر قطر را به عنوان تاثیرگذارترین چهره جهان اسلام در سال 2022 معرفی کرد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر براساس اعلام مجله سالانه «۵۰۰ شخصیت مسلمان» و از بین فهرست ۵۰ نفری شخصیت‌های تأثیرگذار اسلامی در جهان، رتبه اول را به دست آورد.

به گزارش فارس و طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، این مجله سالانه توسط «مرکز سلطنتی تحقیقات راهبردی» که مقر آن در پایتخت اردن قرار دارد، منتشر شده است. نتایج تحقیقات امسال این مرکز که بر روی پایگاه اینترنتی رسمی آن هم قرار گرفت، شیخ تمیم ۴۲ ساله را به عنوان «میانجی‌گر صلح» معرفی کرد.

این مرکز مطالعاتی در گزارش خود نوشت: «امیر قطر با روابط سیاسی خوب و سرمایه‌گذاری مستمر خارجی، تلاش منطقه‌ای کشور خود را به عنوان میانجی‌گر صلح معرفی، و نقشی محوری در سطح بین‌الملل ایفا کرد».

مرکز تحقیقات راهبردی یک مرکز مطالعاتی مستقل در سطح منطقه با فعالیت‌هایی جهانی است که اولین مجله خود با موضوع شخصیت‌های تاثیرگذار را در سال ۲۰۰۹ و در امان پایتخت اردن تهیه و منتشر کرد؛ چاپ سیزدهم این مجله امسال (۲۰۲۲) و در ماه جاری منتشر شد.

امیر قطر در نشست اخیر سران کشورهای عربی با «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در جده و به میزبانی عربستان، تجاوزات رژیم صهیونیستی را به عنوان یکی از مهمترین منابع تنش و بی‌ثباتی در منطقه عنوان کرده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی