کد خبر: 564932

بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل:

طرح الحاق کرانه باختری لغو نمی‌شد، نمی‌توانستیم توافق‌های "ابراهیم" را پیش ببریم

وزیر جنگ اسرائیل تأکید کرد که این رژیم می‌تواند از روابط جدید اسرائیل با تعدادی از کشورهای عربی برای تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین و تقویت اقدامات مربوط به اعتمادسازی استفاده کند.

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشست امنیتی "آسپن" در آمریکا گفت: به نظر من می‌توان از توافق‌های ابراهیم(توافق‌های عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی) و روابط با شرکای منطقه‌ای برای تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین و تقویت اقدامات مربوط به اعتمادسازی استفاده کرد. ما باید از هم پیمانان جدید خود در خاورمیانه برای حمایت از این رویکردها در جهت سرمایه گذاری در تشکیلات خودگردان فلسطین استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا از روزنامه رأی الیوم، وی گفت: من در یکی از نشست‌هایم با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفتم: امیدوار بودم که تو اینجا نباشی و مطمئنم که تو هم این را نمیخواستی. اما اکنون هر دوی ما اینجا هستیم و باید راهی برای زندگی در کنار هم پیدا کنیم.

گانتس خواهان سرمایه گذاری بیشتر در مذاکرات استراتژیک و زیرساخت و ثبات و امنیت و شکوفایی اقتصادی در کرانه باختری شد و گفت: بعد از آن امیدواریم که در آینده بتوانیم چیزی را ایجاد کنیم که بتوان اسم آن را دو موجودیت نامید. "من می‌خواهم که اطمینان یابم که اسرائیل قدرتمند، امن، دموکراتیک و یهودی باقی می‌ماند" و این به این معناست که ما باید مسائلمان را با فلسطینی‌ها حل کنیم. من تهدید درباره الحاق اراضی کرانه باختری در دولت سابق با ریاست بنیامین نتانیاهو را منع کردم. نتانیاهو در ازای عادی سازی روابط با امارات این مسئله را کنار گذاشت.

وی گفت: اگر آن مناطق را به مناطق خود الحاق می‌کردیم نمی‌توانستیم توافق‌نامه‌های ابراهیم را پیش ببریم. اسرائیل و شرکای جدید آن در خاورمیانه زیرساخت منطقه‌ای برای دفاع ایجاد می‌کردند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی