کد خبر: 563213

سازمان جهانی بهداشت:

کرونا همچنان در وضعیت اضطرار جهانی است

سازمان جهانی بهداشت با اعلام افزایش ابتلا به کرونا در کشورهای جهان گفت که این بیماری تا یک سال و نیم تا دو سال دیگردر وضعیت اضطرار باقی خواهد ماند.

سازمان جهانی بهداشت عصر سه‌شنبه به وقت تهران اعلام کرد که کرونا تا یک سال و نیم تا دو سال دیگر در وضعیت اضطرار باقی خواهد ماند.

به گزارش فارس و به نقل از خبرگزاری «رویترز» کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت متشکل از کارشناسان مستقل در بیانیه‌ای اعلام کرد که افزایش موارد ابتلا، تکامل مداوم ویروسی و فشار بر خدمات بهداشتی در شماری از کشورها به این معنی است که وضعیت این بیماری همچنان در حالت یک وضعیت اضطراری است.

در این بیانیه آمده است که موارد گزارش شده به سازمان جهانی بهداشت در دو هفته گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، نهاد بهداشت سازمان ملل برای اولین بار در ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ (یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۰)  بالاترین سطح هشدار را که به عنوان «وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین‌المللی» شناخته می‌شود، برای کرونا اعلام کرد. چنین تصمیمی می‌تواند به تسریع تحقیقات، بودجه و اقدامات بین‌المللی بهداشت عمومی برای مهار این بیماری کمک کند.

بر اساس تازه‌ترین آمار  همه‌گیری کرونا تا روز دوشنبه مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان  به ۵۶۰ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۵۷۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون بیمار  نیز تایید شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی