کد خبر: 562049

یونان با سیستم‌های اسرائیلی به جنگ پهپادهای ترکیه‌ می‌رود

براساس گزارش یک روزنامه یونانی، نیروهای یونان شروع به استقرار دستگاه‌های نظامی کرده‌اند که ظاهرا دید پهپادهای ترکیه‌ای را با مشکل مواجه می‌کند.

براساس گزارش یک روزنامه یونانی، نیروهای یونان شروع به استقرار دستگاه‌های نظامی کرده‌اند که ظاهرا دید پهپادهای ترکیه‌ای را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش ایسنا، در مقاله‌ای که روزنامه «دیلی کاتیمرینی» در تاریخ اول ژوئیه منتشر کرد، از استقرار "چتر" علیه پهپادهای ترکیه‌ای توسط نیروهای یونانی خبر داد. این چتر به صورت کاملا محرمانه نصب شده و شامل سیستمی است که توسط فناوری رژیم صهیونیستی ساخته شده است.

براساس این مقاله، این دستگاه‌های نظامی قابلیت منحرف کردن هواپیماهای جنگی تی‌بی-۲ (TB-۲) را دارند و همچنین می‌توانند دید هواپیماهای بدون سرنشین را "کور" کنند.

در گذشته، ‌اخباری در رسانه‌های یونانی مبنی بر  انجام مذاکراتی جهت خرید این سیستم‌ها تحت عنوان "Drone Domes" (گنبد ضد پهپاد) با سازنده‌های سامانه‌های دفاعی پیشرفته اسرائیلی رافائل برگزار شده است. گفته شده که این دستگاه‌های نظامی به دلیل رادار ۳۶۰ درجه قادرند سریعا هدف را شناسایی کنند و همچنین می‌توانند ارتباطات هواپیماهای بدون سرنشین را قطع کنند.

همچنین نیروی هوایی یونان در حال راه‌اندازی هواپیماهای جنگی اف-۱۶ برای "شناسایی" و "دفع" هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه‌ای (UAV) است. این در حالیست که هر کدام از پروازهای اف-۱۶ یونانی هزاران یورو خرج دارد اما این نوع از هواپیماهای ترکیه‌ای با قیمت کم پرواز می‌کنند. با این حال، یونان سه نوع هواپیمای بدون سرنشین "MQ-۹" از ایالات متحده خریداری خواهد کرد که قیمت ‌آنها حدود ۴۰۰ میلیون یورو است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی