کد خبر: 561463

تلاش آلمان و متحدان در تضمین امنیتی پساجنگ در اوکراین

صدر اعظم آلمان از رایزنی با متحدان خود برای کسب تضمین‌های امنیتی پسا جنگ برای اوکراین خبر داد.

صدر اعظم آلمان روز یکشنبه گفت که در حال رایزنی با متحدان خود برای کسب تضمین‌های امنیتی پسا جنگ برای اوکراین است.

​به گزارش فارس، به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان امروز به شبکه تلویزیونی «ای‌آ‌دی»  گفت که آلمان در حال گفت‌وگو در مورد تضمین‌های امنیتی برای اوکراین با متحدانش است تا برای دوره پسا جنگ در اوکراین آماده شود.

شولتز گفت: «ما با دوستان نزدیک خود در مورد ضمانت‌های امنیتی که می‌توانیم بدهیم بحث می‌کنیم. این یک روند مداوم است.»

وی افزود: «کاملاً واضح است که این موضوعی است که با دقت در حوزه دیپلماتیک آماده می‌شود، برای روزی که امیدواریم به زودی شاهد پایان جنگ باشیم.»

در همین رابطه، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌‌جمهور اوکراین در سخنرانی ویدئویی برای اجلاس هفت کشور اقتصادی جهان معروف به گروه هفت (G7) با تاکید بر لزوم عرضه سامانه‌های دفاع موشکی به اوکراین برای مقابله با روسیه تصریح کرد که جنگ اوکراین باید تا زمستان امسال به پایان برسد.

این در حالی است که ارتش روسیه کماکان به پیشروی خود در شرق اوکراین ادامه می‌دهد.

آخرین گزارش‌ها از مناطق جنگی روسیه و اوکراین حاکیست که نیروهای روس به «لیسیچانسک» آخرین شهر مهم لوهانسک که تحت کنترل نیروهای اوکراینی قرار داشت، وارد شده‌اند.

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، آزادسازی لوهانسک (از جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین که پیش‌تر از سوی مسکو به رسمیت شناخته شده) با سقوط شهر لیسیچانسک و همچنین چند شهر مجاور تکمیل شد که اکنون تحت کنترل روسیه و نیروهای مسلح جمهوری لوهانسک هستند. ا

این وزارتخانه افزود نیروهای دونتسک و لوهانسک ۱۸۲ کیلومتر از زمین‌های لوهانسک را از کنترل نیروهای کی‌یف آزاد کردند.

روسیه آزادسازی دو جمهوری خودخوانده لوهانسک و دونتسک در منطقه دونباس در شرق اوکراین را از اهداف کلیدی عملیات نظامی ویژه خود در این کشور اعلام کرده است. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اقدام نظامی در اوکراین را ۲۴ فوریه (پنجم اسفندماه گذشته) اعلام و همچنین اهداف دیگر آن را غیرنظامی کردن و نازی‌زدایی اوکراین بیان کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی