کد خبر: 555938

پایگاه پولیتیکو:

آمریکا حاضر به لغو تحریم‌های روسیه نیست، حتی برای تامین غلات

پایگاه پولیتیکو به نقل از مقامات آگاه گزارش داد، آمریکا قصد ندارد تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را به منظور کمک به صادرات غلات از اوکراین لغو کند.

یکی از مقامات آمریکایی تاکید کرد، درخواست‌های مسکو برای لغو تحریم‌ها در بحبوحه بحران غذایی در حال ظهور برابر با "دیپلماسی اخاذی" است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: واشنگتن با توافقی در رابطه با صادرات غلات که شامل لغو تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه باشد، موافقت نخواهد کرد.

یکی دیگر از مقامات آگاه روز یکشنبه به پولیتیکو گفت، پیشنهادات مسکو مذاکرات "شکننده‌ای" را که سازمان ملل با روسیه برگزار کرده است، پیچیده می‌کند.

پولیتیکو گزارش داد، مقامات آمریکایی در حال حاضر با دقت این مذاکرات و همچنین مذاکرات مجزای روسیه با ترکیه در رابطه با صادرات امن غلات اوکراینی را زیر نظر دارند.

اوکراین و روسیه تقریبا یک سوم از تولیدات گندم و جو و نیمی از روغن آفتابگردان جهان را تشکیل می‌دهند. غرب، روسیه را به متوقف کردن صادرات غلات از اوکراین متهم کرده است. اما روسیه ضمن آنکه بارها این ادعا را رد کرده، تاکید دارد که به محض آنکه مین‌های دریایی اوکراینی پاکسازی شوند، این بنادر بازگشایی خواهند شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی