کد خبر: 554061

ارتش اسرائیل در خصوص قتل خبرنگار الجزیره:

گزارش سی‌ان‌ان در ادعای تیراندازی عمدی به خبرنگاران بی‌اساس است

ارتش رژیم اسرائیل نتایج گزارش شبکه سی‌ان‌ان در خصوص اینکه "شیرین ابو عاقله" خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره به صورت عامدانه و با گلوله نیروهای اسرائیلی در اردوگاه جنین ترور شده را رد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی نتایج گزارش شبکه "سی‌ان‌ان" در خصوص اینکه "شیرین ابو عاقله" خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره به صورت عامدانه و با گلوله نیروهای اسرائیلی در اردوگاه "جنین" ترور شده را رد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از  خبرگزاری آلمان (د پ آ)، ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به گزارش اخیر شبکه "سی‌ان‌ان" مبنی بر ترور عامدانه شیرین ابو عاقله توسط نیروهای اسرائیلی در بیانیه‌ای مدعی شد: "ادعای تیراندازی عمدی به خبرنگاران بی‌اساس است و صحت ندارد و نمی‌توان بدون بررسی گلوله‌ای که از بدن شیرین ابوعاقله خارج شده است درخصوص سرمنشأ گلوله‌ای که باعث کشتن او شد، به نتیجه قطعی دست یافت."

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: "ارتش اسرائیل درگذشت شیرین ابوعاقله را تسلیت می‌گوید و از تشکیلات خودگردان فلسطین می‌خواهد در تحقیقات پزشکی قانونی با نمایندگان آمریکا به منظور رسیدن به نتیجه نهایی همکاری کند."

پیشتر شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد که خبرنگار شبکه الجزیره با گلوله تک تیرانداز اسرائیلی کشته شد.

در همین رابطه، شذا حنایشه، خبرنگاری که شاهد اصلی تیراندازی به شیرین ابوعاقله بوده، به همراه هشت تن دیگر به شبکه سی‌ان‌ان آمریکا اعلام کردند: نیروهای اسرائیلی به سمت وی تیراندازی کرده و این کار عمدی بود.

شبکه" سی‌ان‌ان" نتایج تحقیقات را به نیروهای اسرائیلی ارائه کرد. این شبکه به ویدیوها و شاهد عینی دست یافت که نشان می‌دهد نیروهای اسرائیلی حمله عمدی انجام دادند.

کریس اسمیت، تحلیلگر نظامی به شبکه سی ان ان گفت: درخت مجاوری که ابو عاقله در کنار آن کشته شد شاهدی قطعی است. با نوار چسب سوراخ‌هایی را که گلوله روی درخت ایجاد کرده، مشخص شده است. ماهیت این حمله نشان می‌دهد که تیراندازی عمدی بوده است.

پیشتر شبکه الجزیره و شاهدان فلسطینی از هدف قرار دادن شیرین ابو عاقله توسط نظامیان اسرائیلی در جریان پوشش خبری حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به اردوگاه "جنین" واقع در شمال کرانه باختری خبر داده بودند.

در همین راستا، اسرائیل با رد این اتهام، مدعی شد که کشته شدن وی احتمالا یا توسط فلسطینیان صورت گرفته یا اینکه شلیک‌های پراکنده و بدون هدف یکی از نیروهای خود موجب کشته شدن وی شده است.

در همین زمینه روزنامه عبری زبان "هاآرتص" نوشت، ارتش رژیم صهیونیستی در خصوص قتل شیرین ابو عاقله تحقیق نخواهد کرد زیرا معتقد است"هیچ شک و شبهه‌ای نسبت به اینکه نیروهای این ارتش جنایتی را مرتکب شده باشند، وجود ندارد."

این روزنامه عبری زبان همچنین فاش کرد، ارتش اسرائیل عقیده دارد که بازجویی نیروهای این ارتش باعث ایجاد بحث و جدل در ارتش و جامعه اسرائیلی خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید