کد خبر: 553888

بیش از ۸۰ درصد آمریکایی‌ها از دولت بایدن ناراضی هستند

میزان رضایت از عملکرد بایدن از اوت ۲۰۲۱ نه از ۴۳ درصد بالاتر رفت و نه به زیر ۴۰ درصد رسید. گالوپ در تحلیل خود از این نتایج خاطرنشان کرد که جو بایدن از ژوئن ۲۰۲۱ تایید اکثریت را از دست داده است.

در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای، مردم آمریکا از وضعیت کشورشان در حوزه‌های مختلف اظهار نارضایتی می‌کنند

نتایج حیرت‌انگیز یک نظرسنجی جدید که روز سه‌شنبه، ۲۴ مه (سوم خرداد)، منتشر شد، نشان داد که ۸۳ درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کنند ایالات متحده در تورم شدید و بی‌سابقه، کمبود شیرخشک، قیمت گاز بسیار بالا و معضل تیراندازی‌های گروهی گرفتار و به عبارت دیگر از ریل خارج شده است.

به گزارش نیویورک پست، نظرسنجی گالوپ نشان داد که تنها ۱۶ درصد از بزرگسالان شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفته‌اند که از وضعیت فعلی کشورشان راضی‌اند؛ در حالی که ۸۳ درصد اظهار نارضایتی کرده‌اند و یک درصد باقی‌مانده نیز گفته‌اند نظری ندارند. به گفته تحلیلگران گالوپ، این نظرسنجی از یک هزار و هفت بزرگسال در بازه زمانی ۲ تا ۲۲ مه ۲۰۲۲ انجام شد.

چنین نتایجی در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای برای جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، و حزب دموکرات نشانه خوبی نیست. نرخ پایین اعتماد مردم آمریکا به مسئولان ایالات متحده که حتی نسبت به ماه گذشته نیز کاهش داشته، در بدترین وضعیت از زمان شورش کنگره در ژانویه ۲۰۲۱ قرار دارد.

رضایت طرفداران حزب دموکرات از جو بایدن از ماه آوریل ۱۴ واحد کاهش یافت و به ۲۴ درصد رسید. به این ترتیب، اکنون تنها حدود یک‌چهارم طرفداران حزب دموکرات‌ از وضعیت ایالات متحده راضی‌اند. این میزان پایین‌ترین عدد از زمان ریاست‌جمهوری جو بایدن است. در همین حال، تنها ۱۸ درصد از افراد مستقل و چهار درصد از جمهوری‌خواهان از وضعیت موجود اظهار رضایت کرده‌اند.بر اساس نتایج به‌دست‌آمده در این نظرسنجی درباره میزان محبوبیت بایدن در جایگاه ریاست‌جمهوری، فقط ۴۱ درصد از عملکرد او رضایت دارند. این میزان تقریبا مشابه ماه گذشته است.

میزان رضایت از عملکرد بایدن از اوت ۲۰۲۱ نه از ۴۳ درصد بالاتر رفت و نه به زیر ۴۰ درصد رسید. گالوپ در تحلیل خود از این نتایج خاطرنشان کرد که جو بایدن از ژوئن ۲۰۲۱ تایید اکثریت را از دست داده است.

در همین حال، نتایج نشان داد که مردم ایالات متحده از عملکرد کنگره هم چندان رضایت ندارند؛ زیرا ۷۷ درصد پاسخ‌دهندگان از کنگره ابراز نارضایتی و تنها ۱۸ درصد آن را تایید کردند. این موضوع می‌تواند برای دموکرات‌هایی که در سنا و مجلس نمایندگان با اختلافی اندک در اکثریت‌اند، مشکل‌آفرین باشد و ممکن است در انتخابات بعدی جای خود را به جمهوری‌خواهان واگذار کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی