کد خبر: 549510

کره شمالی برای انجام اولین آزمایش هسته‌ای از سال ۲۰۱۷ آماده می‌شود

منابع خبری امروز جمعه گزارش داده‌اند کره شمالی برای انجام اولین آزمایش هسته‌ای خود از سال ۲۰۱۷ آماده می‌شود.

روزنامه فایننشال‌تایمز امروز جمعه با استناد به گزارشی از «مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی» در واشنگتن مدعی شد کره شمالی برای انجام اولین آزمایش هسته‌ای خود از سال ۲۰۱۷ آماده می‌شود.

به گزارش فارس، مطابق این گزارش، تصاویر ماهواره‌ای جدید از تأسیسات هسته‌ای «پونگی‌ری» گفته که کره شمالی در حال انجام آمادگی‌های لازم در این راستا است.

تصاویر ادعایی مورد استناد مرکز مطالعات راهبردی از ساخت و سازهای جدید، انتقال مصالح ساختمانی و استقرار تجهیزات و لوازم جدید در منطقه‌ای در نزدیکی این تأسیسات حکایت دارند. 

نگارندگان این مقاله برآورد کرده‌اند که انجام آزمایش مذکور ممکن است در بازه‌ای بین ماه مه و سپتامبر سال جاری میلادی اتفاق خواهد افتاد.

کره شمالی آخرین آزمایش هسته‌ای خودش را روز ۳ سپتامبر ۲۰۱۷ انجام داد. وزارت دفاع ژاپن در آن زمان برآورد کرده بود بمب آزمایش‌شده توسط کره شمالی قدرتی معادل ۷۰ کیلوتن داشت.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند.

کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.

کره شمالی می‌گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی