کد خبر: 548758

دنیس شمیهال، نخست‌وزیر اوکراین:

برای استفاده از دارایی‌های توقیفی روسیه با آمریکا رایزنی کرده ایم

نخست‌وزیر اوکراین در مصاحبه‌ای گفت، کی‌یف و واشنگتن در حال بررسی استفاده از دارایی‌های توقیفی روسیه به منظور تامین کمک مالی برای اوکراین هستند.

دنیس شمیهال، نخست‌وزیر اوکراین در مصاحبه‌ای گفت، کی‌یف و واشنگتن در حال بررسی استفاده از دارایی‌های توقیفی روسیه به منظور تامین کمک مالی برای اوکراین هستند.

به گزارش ایسنا، دنیس شمیهال، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گفت: ما این مذاکرات را با ایالات متحده و با همه شرکای خود داریم. این یک موضوع و وظیفه و هدف بین‌المللی بسیار مهم است، هدف بین‌المللی برای همه جهان متمدن برای یافتن راه‌حلی درباره چگونگی گرفتن این دارایی‌های مسدود شده و تامین مالی کردن بازیابی اوکراین.

شمیهال در پاسخ به این سوال که آیا اوکراین ماهانه به ۵ میلیارد دلار کمک مالی نیاز دارد، پاسخ مثبت داد و گفت که گروه ۲۰، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی با این مبلغ موافق هستند.

او گفت: ما مذاکرات بیشماری با کشورهای گروه ۲۰، وزرای دارایی این کشورها، سازمان مالی بین‌المللی، صندوق‌ بین‌المللی پول و بانک جهانی داشتیم. همگی آنها این مقدار را تایید کردند و همگی آنها بر این عقیده هستند که ما به حمایت بشردوستانه برای آوارگان داخلی نیازمندیم.

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا پیشتر گفت که ایالات متحده هنوز به این اطمینان نرسیده که آیا می‌توان از دارایی‌های توقیف‌شده روسیه می‌توان برای کمک به اوکراین استفاده کرد یا خیر و آمریکا نیاز دارد تا تبعات آن را بررسی کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی