کد خبر: 548171

ممنوعیت واردات نفت خام روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا

وزیر دارایی فرانسه اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی ممنوعیت واردات نفت روسیه است. لومر در گفتگو با ایستگاه رادیویی فرانسوی اروپا ۱ گفت: امیدوارم در هفته‌های آینده، شرکای اروپایی خود را متقاعد کنیم که واردات نفت روسیه را متوقف کنند.

وزیر دارایی فرانسه اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی ممنوعیت واردات نفت روسیه است.

به گزارش تسنیم، به گزارش راشاتودی، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه روز سه شنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی ممنوعیت واردات نفت روسیه است.

وزیر دارایی فرانسه در ادامه افزود که امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور خواهان این اقدام از سوی اتحادیه اروپاست.

لومر در گفتگو با ایستگاه رادیویی فرانسوی اروپا 1 گفت: امیدوارم در هفته های آینده، شرکای اروپایی خود را متقاعد کنیم که واردات نفت روسیه را متوقف کنند.

وی افزود: همیشه گفته بودیم که خواهان تحریم زغال سنگ (روسیه) هستیم و ما این کار را انجام دادیم.

این وزیر فرانسوی همچنین تأکید کرد که توقف واردات نفت از روسیه "بیش از هر زمان دیگری ضروری است" چرا که این اقدام بودجه جنگ در اوکراین را کم خواهد کرد.

در عین حال، رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه گفت که این کشور به گاز روسیه نیازی ندارد و به فشار برای تحریم‌ها برای عرضه آن ادامه خواهد داد.

مکرون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس 5 گفت: اروپا به گاز روسیه وابسته است اما فرانسه به آن نیازی ندارد و پاریس برای خرید گاز از کشورهای دیگر تلاش می کند.

اوایل ماه آوریل، مکرون از اتحادیه اروپا خواست واردات نفت و زغال سنگ روسیه را محدود کند. روسیه حدود 40 درصد گاز طبیعی و حدود یک سوم نفت مورد نیاز اتحادیه اروپا را تامین می کند.

در ماه جاری میلادی، اتحادیه اروپا ممنوعیت زغال سنگ روسیه را تصویب کرد، اما نتوانست در مورد تحریم نفت و گاز طبیعی به توافق برسد.

بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا به شدت به واردات انرژی از روسیه وابسته هستند، در حالی که برخی از آنها هیچ جایگزینی ندارند، چرا که محصور در خشکی هستند و بنابراین قادر به دریافت گاز مایع نیستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی