کد خبر: 548036

کرملین خبر داد:

رایزنی پوتین و پاشینینان درباره همکاری میان ایروان، مسکو و باکو

دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز از رایزنی میان پوتین و پاشینینان درباره همکاری میان ایروان، مسکو و باکو خبر داد.

دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز سه شنبه در بیانیه ای از رایزنی تلفنی ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و نیکول پاشینینان نخست وزیر ارمنستان خبر داد.

به گزارش مهر، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه صادره از سوی دفتر ریاست جمهوری روسیه آمده است: پوتین و پاشینیان از روند عادی سازی روابط میان ارمنستان و ترکیه استقبال کردند. طرفین همچنین پیرامون تسریع روند تشکیل کمیسیون تعیین حدود مرزی و مسائل امنیتی در منطقه مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان به توافق رسیدند.

بیانیه کرملین در این باره اضافه می کند: رییس جمهور روسیه و نخست وزیر ارمنستان بر سر افزایش همکاری ها میان ارمنستان، روسیه و جمهوری آذربایجان گفتگو کردند.

این در حالیست که رییس جمهور روسیه هفته گذشته با نخست وزیر ارمنستان و رییس جمهور آذربایجان در خصوص موضوع قره باغ به صورت تلفنی گفتگو کرده بود.

دور جدید درگیری های نظامی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ که از ششم مهر ماه ۹۹ آغاز شده بود، در آبان ماه همان سال با میانجیگری روسیه و امضای توافق صلح میان رؤسای جمهوری روسیه و آذربایجان و همچنین نخست وزیر ارمنستان به پایان رسید.

به موجب این توافق، ارمنستان متعهد به خروج از مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان شده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی