کد خبر: 547957

آسوشیتدپرس:

نیروهای ارتش سوریه آماده جنگ در اوکراین هستند

رئیس جمهور روسیه در سفری به سوریه در سال ۲۰۱۷ از یک ژنرال سوری که لشکرش نقش مهمی در شکست شورشیان در جنگ داخلی طولانی مدت این کشور داشت، تمجید کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سفری به سوریه در سال ۲۰۱۷ از یک ژنرال سوری که لشکرش نقش مهمی در شکست شورشیان در جنگ داخلی طولانی مدت این کشور داشت، تمجید کرد. رئیس‌جمهوری روسیه به او گفت که همکاری این ژنرال با نیروهای روسی به "موفقیت‌های بزرگی در آینده" منجر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اکنون افراد عضو لشکر سهیل الحسن، این ژنرال سوری در میان صدها نیروی سوری که توسط روسیه آموزش دیده‌اند، حضور دارند و در جنگ اوکراین در کنار سایر نیروهای روسی می‌جنگند؛ از جمله این افراد می‌توان به سربازان سوری، شورشیان سابق و نیروهای کارکشته که سال‌ها در بیابان شام علیه افراطیون جنگیده‌اند، اشاره کرد.

گفته می‌شود تاکنون تنها عده کمی از این نیروهای سوری برای آموزش‌های نظامی به روسیه رفته‌اند. گرچه مقامات کرملین پیش از این مدعی شده‌ بودند که بیش از ۱۶ هزار فرم درخواست از خاورمیانه دریافت کرده‌اند، اما مقامات آمریکایی و فعالانی که وضعیت سوریه را رصد می‌کنند، ادعا کرده‌اند که هنوز تعداد کمی از این نیروها به جنگ اوکراین ملحق شده‌اند.

این در حالیست که تحلیلگران معتقدند هم زمان با اینکه روسیه "آماده حمله بعدی" خود می‌شود، این تعداد از نیروهای سوری ممکن است تغییر پیدا کند. آن‌ها باور دارند که نیروهای سوری در هفته‌های آینده مستقر خواهند شد. به خصوص پس از اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، ژنرال الکساندر دورنیکوف را که پیشتر فرماندهی ارتش روسیه در سوریه را به عهده داشت، به عنوان فرمانده جدید حمله روسیه به اوکراین منصوب کرد.

گرچه برخی‌ها سوالاتی درخصوص اینکه اعزام نیروهای سوری تا چه اندازه می‌تواند "موثر" باشد، مطرح می‌کنند اما ژنرال دورنیکوف "به خوبی" با نیروهای سوری که توسط روسیه آموزش دیده‌اند، آشناست.

یک فراری ارتش سوریه که اکنون تحلیلگر مسائل نظامی در ترکیه است، گفت: روسیه در حال آماده‌سازی یک جنگ بزرگتر در اوکراین است و نیروهای سوری احتمالا در این جنگ شرکت خواهند کرد.

رامی عبدالرحمان، مسئول دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گفت: تاکنون ۴۰ هزار تن برای این جنگ ثبت‌نام کرده‌اند؛ ۲۲ هزار تن در ارتش روسیه و حدود ۱۸ هزار تن در گروه روسی موسوم به واگنر. روسیه به دنبال نیروهای کارکشته است. آن‌ها افرادی را که توسط ارتش خودشان آموزش ندیده‌اند، نمی‌خواهند.

فعالان و تحلیلگران سوری می‌گویند که روسیه نیروهای سوریه را برای شرکت در جنگ اوکراین استخدام می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی