کد خبر: 547303

ابوبکر البغدادی، رهبر داعش به این زن آمریکایی تجاوز کرده بود+ عکس

یک زن جوان ایزدی روز دوشنبه شهادت داد که کایلا مولر، امدادگر آمریکایی، به او گفته است که از سوی ابوبکر البغدادی، رهبر سابق داعش مورد تجاوز قرار گرفته و تهدید شده که در صورت تلاش برای فرار به قتل خواهد رسید.

یک زن جوان ایزدی روز دوشنبه شهادت داد که کایلا مولر، امدادگر آمریکایی، به او گفته است که از سوی ابوبکر البغدادی، رهبر سابق داعش مورد تجاوز قرار گرفته و تهدید شده که در صورت تلاش برای فرار به قتل خواهد رسید.

به گزارش یورونیوز، لیا مُلا که در اوت سال ۲۰۱۴ و در جریان گریز از معبر رشته کوه سنجار در عراق از سوی نیروهای داعش دستگیر شده، روز دوشنبه در جلسه محاکمه شافعی الشیخ، که گفته می‌شود یکی از زندانبانان داعشی خانم مولر بوده، این شهادت را داد.

 

9

 

آقای الشیخ، ۳۳ ساله، شهروند سابق بریتانیاست که متهم به عضویت در هسته بدنام آدم‌ربایی و ترور داعش موسوم به «بیتلز» و قتل چهار آمریکایی از جمله خانم مولر است. البته شافعی الشیخ اتهام‌های وارد شده به خود از جمله عضویت در هسته تروریستی «بیتلز»، زندانبانی خانم مولر و همکاری در قتل امدادگر آمریکایی را رد کرده و وکلای او نیز مدعی هستند که دستگیری آقای الشیخ به دلیل بروز خطا در تشخیص هویت واقعی او اتفاق افتاده است.

کایلا مولر، یک امدادگر اهل آریزونا بود که در اوت ۲۰۱۳ و جریان همراهی دوست پسر سوری خود که عازم ماموریت تعمیر گیرنده ماهواره‌ای بیمارستانی در حلب بود، از سوی جنگجویان داعش دستگیر شد. ظاهرا خانم مولر از سوی «بیتلز» به ابوبکر بغدادی، خلیفه پیشین داعش تحویل شد. بغدادی در سال ۲۰۱۹ و طی عملیات ویژه نیروهای آمریکایی کشته شد.

خانم ملا روز دوشنبه گفت که نیروهای داعش پس از دستگیری، او را به همراه زنان جوان دیگر به نقاط مختلفی منتقل کرده‌ و در نهایت او را به زندانی فرستاده‌اند که خانم مولر نیز در آنجا محبوس بوده است. زن جوان ایزدی توضیح داد که از طریق زبان اشاره و چند لغت عربی با خانم مولر ارتباط برقرار می‌کرده و در جریان یکی از این ارتباط‌ها امدادگر آمریکایی تعریف کرده است که طی یکی از بازجویی‌ها، جنگجویان داعش به او گفته‌اند که باید با آنها ازدواج کند و در صورت تلاش برای فرار نیز کشته خواهد شد.

جزئیات بیشتر را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید. برای دسترسی آسان به سایت به استوری‌ها مراجعه کنید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی